Xiaomi imzalı ilk dikey katlanabilir telefon özellikle fiyatıyla fark yaratabilirXiaomi

Xiaomi, henüz pazara dikey katlanabilir telefon çıkarmadı. Firmanın alandaki ilk çözümü fiyatı ile ses getirebilir.

Xiaomi, pazarda şu an sadece yatay formda bir katlanabilir telefon pazara sunuyor. Firma henüz Huawei P50 Pocket ve Samsung Galaxy Z Flip3 rakibi bir telefon pazara sunmuş değil. Ancak bu durum 2022’de değişecek ve bu yıl bir Xiaomi imzalı dikey katlanabilir telefon gelecek. Bu modelin en çok öne çıkan yanı ise son iddialara göre fiyatı olacak. Telefon rakiplerinden daha ucuz olacak ve normal bir amiral gemisi akıllı telefon fiyatına satılacak.

Rakiplerinden ucuz olacak olmasına rağmen 1.000 dolar bandında olması beklenen yani genel olarak bütçe dostu bir seçenek olmayacak telefon, yine de bu fiyat ile özellikle Çin pazarında büyük ses getirebilir.

Son sızıntılara göre gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak telefon, FHD+ 120 Hz ana ekran üzerine kurulacak ve arkasındaki ana kamera 1/1.5 inç sensöre sahip 50 megapiksellik bir sensör olacak. Dışında ikincil bir ekran taşıması olası olan telefon, Xiaomi’den yeni yılda gelecek tek katlanabilir telefon da olmayacak.

Daha önce birçok kez gündeme geldiği üzere Xiaomi yeni yılda detaylarına burada yer verdiğimiz Mi Mix Fold’un yenisini de tanıtacak. Bu telefon direkt olarak OPPO Find N ve Samsung Galaxy Z Fold3 gibi cihazların karşısına çıkacak yani yatay katlanabilir yapıda olacak.

Not: Görselde temsili olarak Huawei P50 Pocket yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More