Xiaomi, Global Mi 11 Lite 5G için Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini yayınlıyor!


Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini dünya çapında Mi 11 Lite 5G‘ye sunmaya başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcıları için başlatılıyor, daha sonra genel kullanım için yayınlanacak.

Değişiklik günlüğüne baktığımızda, MIUI 13‘ün küçük pencereler şeklinde uygulamaları açmayı destekleyen yeni bir küresel kenar çubuğu ekleme, arama, saat, hava durumu ve tema erişilebilirlik modlarını optimize etme gibi birçok yeni özelliği ile birlikte sunuluyor. Ayrıca, tarayıcı gizliliği korumasını, web’de gezinmeyi ve bilgi okuma deneyimini de geliştiriyor.

Mi 11 Lite 5G için bu güncellemenin donanım yazılımı numarası V13.0.2.0 SKIMIXM’dir . En son sürümü yüklemek için kullanıcıların yaklaşık 3,2 GB’lık yazılım paketini indirmeleri gerekecek, bu nedenle Wi-Fi kullanarak indirmenizi öneriyoruz.

Mi 11 Lite 5G – Global Kararlı V13.0.2.0 SKIMIXM

  • Kurtarma (Recovery) ROM’u

DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

Diğer

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı

Çin ROM’u için de güncelleme geldi

Çin’de Mi 11 Lite 5G Android 12 tabanlı MIUI 13 kararlı güncellemesini almaya başladı. Bu güncelleme kararlı (Stable) olarak yayınlanıyor. İçeriğine baktığımızda gizlilik, güvenlik ve widget’larda ilgili bazı değişiklikler söz konusu. Güncelleme, önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla akıllı telefon için kullanıma sunulabilir.

Mi 11 Lite 5G için güncelleme, donanım yazılımı sürümü V13.0.4.0 SKICNXM olarak tanımlanıyor. Android 12 tabanlı gelen güncellemenin boyutu ise yaklaşık 4,1 GB.

Çin ROM’una sahip bir Mi 11 Lite 5G kullanıcısıysanız, en son güncelleme hakkında zaten bir bildirim almış olabilirsiniz. Henüz almadıysanız, Ayarlar» Yazılım güncellemesine gidip yeni güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.  Ayrıca, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla dosyayı manuel olarak flaş edebilirsiniz.

Mi 11 Lite 5G (Çin) – İndirme Bağlantısı

Değişiklik Günlüğü

[Diğer]

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı

Read More

Yorum yapın