Xiaomi CEO’su istifa iddialarına yanıt verdi


Bugün erken saatlerde Xiaomi halkla ilişkiler Genel Müdürü Wang Hua, şirketin CEO‘su Lei Jun’un başkanlık görevinden istifa ettiği haberlerini netleştirmek için bit açıklama yaptı. 

Xiaomi CEO’su istifa iddialarına yanıt verdi

xiaomi

Ancak görünüşe göre Çinli teknoloji devinin CEO’su Lei Jun sadece elektronik biriminden ayrılmış. Buna göre Jun’un aslında Çinli teknoloji devi grubundan tamamen ayrılmadığı ortaya çıktı. Ayrıca yöneticinin markanın otomobil üretim planlarına odaklandığını da sözlerine ekledi. Wang Hua’nın açıklamasına benzer şekilde Lei Jun da kendi Weibo hesabında daha fazla açıklama yaptı. Sosyal medya gönderisinde, Xiaomi Grubunun çok sayıda yan kuruluşuna sahip olduğunu belirtti. Bu nedenle, bu bağlı ortaklıkların yönetim kurulu ve yasal temsilcilerinin bir değişiklik/düzenleme görmesi nadir değil. Jun, Xiaomi Electronics’in CEO’luğundan istifa edeceği yönünde iddiaları cevapladı. Jun’un ayrıldığı birim markanın büyük bir parçası olsa da, grubun geneli sadece tüketici elektroniği ürünlerinden çok daha büyük.

Xiaomi son yıllarda hızla büyüyerek kendine önemli bir yer edindi. Çinli teknoloji devi son yıllarda ciddi gelirler elde etti ve adını önemli teknoloji şirketleri arasında sokmayı başardı. CEO’nun işten ayrılması oldukça şaşırtıcı bir hamle olurdu nitekim zaten mevcut CEO şimdi bir açıklama ile bu duruma bir açıklık getirdi.

Read More

Yorum yapın