Xiaomi CEO’su Apple ile rekabeti bir ölüm kalım savaşı görüyorDünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Xiaomi, kendisine en büyük rakip olarak Apple tarafını belirlemiş durumda.

Xiaomi CEO’su, kısa süre önce akıllı telefon pazarı odağında ses getiren bir açıklama yaptı. Ürün ve sunulan deneyim konusunda kendilerine hedef olarak Apple’ı belirlediklerini aktaran CEO, önümüzdeki üç yıl için en büyük amaçlarının Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olmak olduğunu aktardı. Counterpoint’in son raporu üzerinden öğrendiğimiz üzere Apple, Çin’in akıllı telefon pazarını 2021’in dördüncü çeyreğinde domine etti.

2020’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 16 olan pazar payını 2021’in dördüncü çeyreğinde yüzde 23’e çıkaran teknoloji devi Apple, dünyanın en büyük pazarlarından birisinde ciddi bir büyüme gösterdi. 2021 dördüncü çeyrekte Apple’ı yüzde 19 ile Vivo, yüzde 17 ile OPPO, yüzde 15 ile Honor, yüzde 13 ile Xiaomi ve yüzde 7 ile Huawei izledi.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Apple ile olan rekabetin özellikle üst seviye akıllı telefon pazarında (Amiral gemisi) olacağını aktarıyor. Hatta CEO, üst düzey akıllı telefon arenasındaki rekabeti, Xiaomi’nin büyümeye devam etmek için üstesinden gelmesi gereken “bir ölüm kalım savaşı” olarak nitelendirdi. Bu gerçekten ilginç karşılanıyor.

Teknoloji dünyanın halen en prestijli ismi konumunda Apple yer alıyor ve Xiaomi’nin kendisine rakip olarak en üstteki isim Apple’ı seçmesi elbette büyük bir sürpriz olmuyor. Apple gibi bir elektrikli otomobil tasarlayan Xiaomi, pazarda gerçek anlamda yüzlerce farklı teknolojik ürün üretiyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More