Xiaomi Band 7 için küresel “Xiaomi Smart Band 7” çıkışı yaklaşıyor

Xiaomi Band 7 ile geçtiğimiz aylarda tanıştık. Şimdiye kadar Çin’e özel olan ürün, Türkiye dahil küresel pazarlara Xiaomi Smart Band 7 olarak gelecek.

Xiaomi Mi Band 6 üzerine gelen Xiaomi Band 7 için geçtiğimiz günlerde alındığı ortaya çıkan bazı sertifikalar, modelin küresel çıkışa hazırlandığını gösteriyordu. Yurt dışındaki bazı satıcılar ise ürünü daha küresel olarak lanse edilmeden karşımıza çıkarmaya başladı. Küresel pazarda Xiaomi Smart Band 7 adını taşıyacak, Türkiye’ye de resmi olarak bu isimle (Önceki versiyon Mi Smart Band 6 adıyla satılıyor. Yeni sürümde “Mi” takısına ise yer verilmeyecek) gelecek ürün, isim değişikliği ve İngilizce içerikleri haricinde Çin versiyonundan bir fark taşımıyor.

Genel olarak beğeni toplayan Smart Band 7 modeli, Çin’de NFC’ye sahip olan ve olmayan olmak üzere iki farklı versiyon halinde pazara sunuluyor ve 450 nit parlaklık sunan 326 ppi 1,62 inç dokunmatik AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Mi Band 6’dan farklı olarak 125 mAh yerine 180 mAh pile sahip olan ürün, bu pil ile 14 gün kullanım ömrü getiriyor.

Çok sayıda sağlık ile aktivite takip özelliği taşıyan ve bunlar arasında nabız yanında SpO2 ölçümü de yer alan Smart Band 7, Android yanında iOS cihazlarla da tam uyumlu tasarlanmış durumda. 120’den fazla sporu otomatik olarak tanıyarak detaylı şekilde analiz edebilen, 7 günlük ortalama üzerinde kas kazanımı ve yağ yakımı konusunda bilgi verebilen ürün, suya karşı tamamen dayanıklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiao AI sesli asistan desteği bulunan Xiaomi Smart Band 7herkese hitap eden çok sayıda farklı saat arayüzü taşıyor. GPS’e ve her zaman açık ekran özelliğine sahip olmayan ürün, titreşim motorunu kandaki oksijen oranı düştüğü zaman bildirmek için kullanabiliyor. Ürün yaklaşık 37 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatına sahip.

Bu arada yakında ürünün üstüne bir seçenek daha eklenebilir. Xiaomi, ürünü küresel olarak lanse ettiği zaman karşımıza bir Xiaomi Band 7 Pro ya da Xiaomi Smart Band 7 Pro ile de çıkabilir. Spesifik olarak temmuz ayında Leica imzalı kamera sistemine sahip amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra ile beraber tanıtılması olası olan ürün, bazı tahminlere göre daha büyük ekran, daha büyük pil ve yerleşik GPS ile pazara çıkabilir.

Xiaomi Smart Band 7 akıllı bileklik yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More