Xiaomi Band 7 akıllı bileklik için küresel çıkış çok yakında olabilirXiaomi Band 7 Xiaomi Smart Band 7

Xiaomi Band 7 ile geçtiğimiz aylarda tanıştık. Şimdiye kadar Çin’e özel olan ürün, yakında küresel pazarlara da çıkabilir.

Xiaomi Mi Band 6 üzerine gelen Xiaomi Band 7 için alınan bazı sertifikalar, modelin küresel çıkışa hazırlandığını gösteriyor. Henüz tarih belli olmasa da Çin dışına çıkması çok uzun sürmeyecek gibi duran akıllı bileklik, şimdiden Türkiye dahil birçok pazarda büyük bir bekleyici kitlesine sahip. Bu arada yakında ürünün üstüne bir seçenek daha eklenebilir. Xiaomi, ürünü küresel olarak lanse ettiği zaman karşımıza Xiaomi Band 7 Pro ile de çıkabilir. Spesifik olarak temmuz ayında Leica imzalı kamera sistemine sahip amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra ile beraber tanıtılması beklenen ürün, bazı tahminlere göre daha büyük ekran, daha büyük pil ve yerleşik GPS ile pazara çıkabilir.

Genel olarak beğeni toplayan Band 7 modeli, NFC’ye sahip olan ve olmayan olmak üzere iki farklı versiyon halinde pazara sunuluyor ve 450 nit parlaklık sunan 326 ppi 1,62 inç dokunmatik AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Mi Band 6’dan farklı olarak 125 mAh yerine 180 mAh pile sahip olan ürün, bu pil ile 14 gün kullanım ömrü getiriyor.

Çok sayıda sağlık ile aktivite takip özelliği taşıyan ve bunlar arasında nabız yanında SpO2 ölçümü de yer alan Band 7, Android yanında iOS cihazlarla da tam uyumlu tasarlanmış durumda. 120’den fazla sporu otomatik olarak tanıyarak detaylı şekilde analiz edebilen, 7 günlük ortalama üzerinde kas kazanımı ve yağ yakımı konusunda bilgi verebilen ürün, suya karşı tamamen dayanıklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiao AI sesli asistan desteği bulunan Xiaomi Band 7, herkese hitap eden çok sayıda saat arayüzü taşıyor. Bazı sızıntıların aksine GPS’e ve her zaman açık ekran özelliğine sahip olmayan ürün, titreşim motorunu kandaki oksijen oranı düştüğü zaman bildirmek için kullanabiliyor. Ürün yaklaşık 37 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatına sahip. İleride Türkiye’de de satılacak Band 7, burada 700 TL ya da üstünde bir fiyata sahip olabilir.

Xiaomi Band 7 akıllı bileklik yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More