Xiaomi 2022 yeni güncelleme politikası: 3 büyük Android güncellemesi! Liste!


Xiaomi, cihazları için Yeni yazılım güncelleme politikasını açıkladı. Politikaya göre, yeni Xiaomi akıllı telefonları üç nesil Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık Android güvenlik düzeltme eki yükseltmesi alacak.

Xiaomi, orta sınıf ve amiral gemisi cihazları için düzenli olarak iki Android güncellemesi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi sunuyor. Dolayısıyla yeni güncelleme politikası, Xiaomi’nin yazılım güncelleme politikasında yer alan büyük bir adım olarak görünüyor.

Önceki cihazlar için, Android ve güvenlik yükseltmelerini genişletmek basit bir iş değil, ancak Xiaomi, Android işletim sistemini ve güvenlik yamaları güncellemelerini akıllı telefonlarına genişletme olasılığını değerlendirdiğini onayladı. Yani ilerleyen zamanlarda çok eski modellere bile büyük güncellemeler gelebilir. Güzel haberin ardından firmadan ilerleyen zamanlarda açıklama yapması bekleniyor.

Xiaomi’den yeni güncelleme politikası

Size üç nesil Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık Android güvenlik yaması güncellemesi alacak cihazların listesini sunuyoruz. Listedeki cihazlar yeni modeller ancak bu politikanın ilk adımı olduğu için ilerlediği iz günlerde daha fazla cihaz listeye eklenebilir.

Cihaz Listesi

Xiaomi 11T

Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi 12/12 Pro/Ultra – Bekleniyor

Redmi K50/K50 Pro – Bekleniyor

18 Ocak 2022:

28 Aralık’ta piyasaya sürülen Xiaomi 12, 12X ve 12 Pro modelleri, Android 12 tabanlı MIUI 13 yazılım sistemi ile yüklenmiş olarak geliyor. Ancak Xiaomi, cihazların üç büyük yazılım güncellemesi alıp almayacağını henüz açıklamadı. İleride bu konuyla ilgili bazı bilgiler gelebilir.

Read More

Yorum yapın