Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro resmen tanıtıldı: İşte lansman öncesi Xiaomi 13 serisi!


Beklenmedik bir ertelemenin ardından Xiaomi, Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtımı için tarih olarak 11 Aralık belirlenmişti. Çin’de gerçekleşecek etkinlik öncesi Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun görüntüleri yayınlandı. Görüntülerin yanı sıra bugün Lei Jun, hem Xiaomi 13 hem de 13 Pro’nun Özel tanıtım videosunu da doğrudan yayınladı. 

Yayınlanan görüntülerde, Xiaomi 13’ün düz ekranlı olduğu, Xiaomi 13 Pro’nun ise kavisli kenarlara sahip olacağı görüldü. Her iki akıllı telefonun da kamera tasarımları aynı görünüyor. Kamera bloğu üzerinde bulunan Leica logosu, Alman fotoğrafçılık markasıyla yapılan iş birliğini de doğruladı.

Xiaomi 13 ve Xiaomi  13 Pro resmen tanıtıldı: İşte lansman öncesi Xiaomi 13 serisi! - Resim : 1

Paylaşılanlar ile Xiaomi 13’ün Pure White ve Mountain Blue renklerinde olacağı görüldü. Saf beyaz arka kabuğa ve parlak gümüş alüminyum orta çerçeveye sahip Xiaomi 13, çok basit ve dokulu görünüyor. Xiaomi 13 Mountain Blue hakkında konuşurken Lei Jun, makinenin nanoteknoloji deri kullandığını, aşınmaya dayanıklı ve kire dayanıklı olduğunu, “sadece güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda iyi hissettirdiğini” söyledi. Xiaomi 13 Pro ise dokusuz bir telefon olarak karşımıza çıktı. Nano-mikrokristal seramik teknolojisi kullanılan telefonun vahşi yeşil rengi görsellerde göründü. Pro telefonun kenarları, ekranın eğriliği nedeniyle yanlarda daha dar olmasına rağmen aynı metalik, gümüşi parlaklığa sahip.

Xiaomi 13 ve Xiaomi  13 Pro resmen tanıtıldı: İşte lansman öncesi Xiaomi 13 serisi! - Resim : 2

Son olarak, şirket ürünlerinin hepsinin bir arada bulunduğu üstün paketi de yayınladı. Xiaomi 13 Pro Supreme Paketi şunlardan oluşur:

  • Xiaomi 13 Pro
  • Watch S2
  • Buds 4
  • Kılıf

Xiaomi 13 ve Xiaomi  13 Pro resmen tanıtıldı: İşte lansman öncesi Xiaomi 13 serisi! - Resim : 3

Lei Jun, Xiaomi 13 serisinin geniş bir uzman ekibi tarafından üç yıllık dikkatli çalışmanın sonucu olduğunu söyledi. Hayranlarına destekleri için teşekkür etti ve Xiaomi 13 ile Xiaomi 13 Pro’nun en yüksek performansı ve en iyi deneyimi sunacağını belirtti.

Read More

Yorum yapın