Xiaomi 13 Ultra bu özellikleriyle Apple’ı tir tir titretecek!


Xiaomi, uzun yıllardır piyasaya sürdüğü ana akım modellerinin Ultra versiyonunu da piyasaya sürüyor. En üst düzey özelliklerle gelen Xiaomi Ultra modelleri, kullanıcıların beğenisini her zaman toplamayı başardı. 

Şimdi ise gözler Xiaomi 13 Ultra modeline çevrildi. Yakın bir tarihte tanıtılması beklenen akıllı telefonun iPhone 14 Pro Max ve yakında çıkacak olan Samsung S23 Ultra modelleriyle rekabet etmesi bekleniyor. 

Xiaomi 13 Ultra, kamera özellikleriyle “yok artık'” dedirtecek

Kaynaklardan gelen bilgilere göre Xiaomi 13 Ultra, optik tarafında inanılmaz gelişmeler gösterecek. “Herkesi şok edecek” yeni ve geliştirilmiş bir periskop kamera ile donatılması beklenen Xiaomi 13 Ultra, üstün düzeyde yakınlaştırma kabiliyetlerine sahip olacak.

Xiaomi 13 Ultra’nın kapsayacağı bu zoom yeteneğinin, mobil pazarda daha önce eşi benzeri görülmemiş bir düzeyde olacağı da bildiriliyor. Zaten Xiaomi’nin Ultra serisinin kamera yeteneklerinin nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz. Şirketin bu çizgisini yaklaşan modelde de sürdüreceği oldukça açık.

Xiaomi 13 Ultra kamera

Daha önceden Xiaomi 13 Ultra’nın, 12S Ultra modelinde yer alan 1 inç büyüklüğündeki Sony IMX989 devasa boyuttaki birincil kamerayı taşıyacağı bildirilmişti. 

Şirketin bu akıllı telefonuyla Apple ve Samsung gibi rakiplerine karşı büyük meydan okuyacağı söyleniyor. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Xiaomi 13 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağı daha önceden bildirilmişti. LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 teknolojilerinin de telefona eşlik etmesi bekleniyor. 

Read More

Yorum yapın