Xiaomi 13 serisi hakkında ilk somut bilgiler ortaya çıktıXiaomi 13 LOG Tasarım

Xiaomi, akıllı telefon tarafında yeni ürünler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu sefer gündemde Xiaomi 13 serisi yer alıyor.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, kaçıranlar için 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. 12 serisine kısa süre önce ise detaylarına burada yer verdiğimiz iddialı modeller 12S, 12S Pro ve 12S Ultra eklendi. Firma bu modeller sonrasında Xiaomi 13 serisi üzerinde de çalışmaya başladı. Sağlam bir kaynağa göre 13 serisinde sadece Qualcomm imzalı işlemciler olacak. Serinin üst modellerinde henüz tanıtılmayan üst seviye Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi kullanacak bilgisi verilen Xiaomi, telefonlarda tek hücreli pilde görev yapacak 100W hızlı şarj da sunacak. Firma şu an yüksek hızlı şarjı iki hücreli altyapıda kullanıyor, bu açıdan tek hücreli yapının ne gibi faydası ya da ekstrası olacak henüz bilinmiyor. 12 serisine 50W kablosuz şarj koyacağı da aktarılan Xiaomi, şarj konusunda şirket tarafından geliştirilen Surge P1 güç yönetim çipinin yenisini kullanacak. Bu yeni çip şarj sürecindeki verimi ve güvenliği daha da iyi hale getirecek.

Bu arada yakında Xiaomi 12T Pro modeli de gelecek. Son bilgilere göre bu cihazın arkasında 200 megapiksellik bir sensör kullanılacak. Burada Samsung tarafından geliştirilen 200 megapiksellik sensör ile donatılacak telefon, bu açıdan görüntüleme konusunda iddialı olacak ve yüksek ihtimalle yeni ortaklık kapsamında Leica imzası taşıyacak. Gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak amiral gemisi telefon, 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil getirecek ve 120 Hz OLED ekran ile akıcı bir deneyim sunacak. İddiaya göre 12T Pro modeli birçok benzerinden daha uygun fiyata satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Serinin altında ayrıca bir Xiaomi 12T olacak ve bu model gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak.  8/12 GB RAM + 128/256 GB depolama taşıyacak model, kutusundan Android 12 + MIUI 13 ile çıkacak ve NFC’ye de sahip olacak. 120 Hz AMOLED ekran üzerine kurulacak bilgisi verilen 12T’nin, tam 120W hızlı şarj sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ana kamerasında OIS yani optik görüntü sabitleme sunacak denilen amiral gemisi, kamera sisteminde yüksek ihtimalle abisi gibi Leica dokunuşu ve markası taşıyacak.

Not: Görsel temsilidir.

Xiaomi 13 bilgileri yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More