Xiaomi 12 Ultra toplam üç farklı gövde tipiyle gelebilirXiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 serisi için uzun zamandır bir Xiaomi 12 Ultra seçeneği de gündeme geliyor. Model için bu sefer gövde tipi gündemde.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, şu an 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerin en üstüne ileride Xiaomi 12 Ultra modeli de dahil edilecek ve son bilgilere göre telefon deri, cam ve seramik olmak üzere üç farklı arka gövde tipiyle elde edilebilecek. Aktarıldığı kadarıyla cam versiyon için birçok farklı renk sunulacak. Seramik versiyon için sadece siyah ile beyaz renkler sunulacak. Deri versiyon için de farklı renklerin sunulması bekleniyor. Bildiğimiz kadarıyla model resmi olarak mayıs ayında tanıtılacak. Bu amiral gemisinin ilk aşamada sadece Çin pazarına özel olacağını belirten kaynaklar, telefon için genel olarak beklentiyi artırmış durumda.

Bu model özellikle kamera konusunda iddialı olacak gibi görünüyor. Son bilgilere göre telefonun ana kamera sensörü Sony’den geliyor. Burada spesifik olarak 1/1.1 inç boyutunda 50 megapiksellik Exmor IMX800 sensörün kullanılacağı aktarılıyor. Boyut olarak büyük bu sensör, söylendiği kadarıyla oldukça yüksek bir fotoğraf kalitesi sunuyor.

Daha önce yapılan sızıntılara üzerinden arkasında büyük bir yuvarlak formlu kamera modülü olacak 12 Ultra, yüksek ihtimalle burada bir periskop kamera ile çok yüksek zoom sunacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacağı düşünülen 12 Ultra, 4.900 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 120W hızlı şarj desteği sunuyor. Bu konuda bir ilke imza atmayacak telefon, 6,73 inç 120 Hz 2K E5 AMOLED ekran üzerine kurulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamera sisteminde Leica imzasının olması beklenen Xiaomi 12 Ultra, bazı kaynaklara göre Xiaomi’nin yeni yıldaki en güçlü amiral gemisi olmayabilir. Bu telefonun Türkiye satışı ise yüksek ihtimalle yakında olmayacak.

Not: Görsel temsili ancak olasıdır.

Xiaomi 12 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More