Xiaomi 12 Ultra piyasanın tozunu attırmaya geliyor!


Xiaomi’nin akıllı telefon pazarına giriş yaptığı yıllardaki stratejisi, düşük malzeme kalitesine sahip uygun fiyatlı ama ortalamanın üzerinde donanıma sahip cihazlarla bütçe dostu marka imajı yakalamaktı. Bakıldığı zaman, Çinli teknoloji şirketinin bu planının adım adım gerçeğe dönüştüğünü ve Xiaomi denildiğinde akla fiyat performans modelleri geldiğini gördük.

Ancak özellikle son birkaç senedir, Xiaomi’nin akıllı cihazlarda kullandığı malzeme kalitesini ciddi şekilde arttırması, Çinli teknoloji devinin planlarında da radikal bir değişikliğe gittiğini gösteriyor. Zaten Xiaomi CEO’sunun yaptığı açıklamada sarf ettiği “bundan sonra telefon fiyatlarımızın ucuzlamasını beklemek doğru olmaz, maliyetlerimiz artıyor ve bizim kalitemizi korumamız lazım” minvalindeki sözler, Xiaomi’nin artık hem yüksek kaliteye hem de yüksek fiyata sahip telefonlarla yoluna devam edeceğini açıkça ortaya koyuyor.

Xiaomi 12 Ultra piyasanın tozunu attırmaya geliyor!

İşte firmanın yeni yol haritasının en somut örneği ise Xiaomi 12 Ultra olacak. Çinli şirkete yakınlığıyla bilinen bir duyum hesabından paylaşılan bilgilere göre, yeni telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle gelmesi kesinleşmiş. Ayrıca yeni amiral gemisi 165Hz yenileme hızına sahip OLED ekrana sahip olacak ki bu bile başlı başına fark yaratacak bir özellik.

Arka kamera kurgusunda Leica imzalı 4’lü bir yapı yer alacak ve bunlardan biri 50MP, diğer ikisi ise 48MP çözünürlük sunacak. Son olarak 200W’a kadar hızlı şarj desteğine sahip 5.000mAh’lık devasa batarya, hem uzun süreli kullanım hem de kısa sürede şarj dolum imkanı sağlayacak. Xiaomi 12 Ultra hakkında geriye sadece iki bilinmeyen kalıyor. Telefon ne zaman satışa sunulacak ve fiyatı ne kadar olacak? Bu iki bilgiyi şu ana kadar sır gibi saklayan Xiaomi, muhtemelen yakın zamanda bu konulara da bir açıklık getirecektir.

Read More

Yorum yapın