Xiaomi 12 Ultra ile Snapdragon 8 Gen 1 ötesine geçilebilirXiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 ailesine önümüzdeki aylarda Xiaomi 12 Ultra modeli de gerçek anlamda dahil edilecek gibi görünüyor. Telefon yine gündemde.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi bilmeyenler için tam olarak 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu ailenin en üstü uzun zamandır bir Xiaomi 12 Ultra dahil edilecek bilgisi veriliyor. Çin merkezli bir sağlam kaynağa göre telefon Snapdragon 8 Gen 1 işlemci üzerine kurulmayacak. Eğer bu sağlam kaynak gerçekten haklı çıkarsa, üçüncü çeyrek gibi gelmesi beklenen telefon henüz tanıtılmayan Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemci üzerine kurulacak. 8 Gen 1 ile 8 Gen 1 Plus arasında aşırı olmasa da hatırı sayılır bir performans farklı olacak.

Daha önce yapılan sızıntılara göre arkasında yuvarlak bir kamera modülü olacak gibi görünen Xiaomi 12 Ultra, burada tam olarak 50 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 48 megapiksel periskop kameraları bir araya getirecek.

Halen hakkında birçok detay bilinmeyen ancak arka kamerası için Leica ile ortaklık kurulduğu iddia edilen amiral gemisi akıllı telefon, arkasında yukarıda gördüğünüz Mi 11 Ultra gibi bir LCD ekran ise taşımayacak. Bu kullanım firmanın çok fazla hoşuna gitmiş gibi görünmüyor

Xiaomi 12 serisinin halen Türkiye’ye gelip gelmeyeceği tam olarak bilinmiyor. 12 Ultra içinse potansiyel yüksek fiyat nedeniyle yüksek ihtimalle bir Türkiye satış adımı atılmayacaktır. Hatta Xiaomi 12’lerde 12 Pro dahi Türkiye’ye gelmeyebilir. Bu konularda halen Xiaomi Türkiye’de resmi bir açıklama bekleniyor.

Xiaomi 12 Ultra dikkat çekerken, gelin Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi ile tanışın:

Read More