Xiaomi 12 Ultra için tarih verildi!


Xiaomi 12 Pro satışa sunuldu, ancak Ultra modeli için henüz detaylar netleşmemişti. Xiaomi 12 serisinin küresel lansmanında Xiaomi 12 Ultra’nın tanıtılacağı söylense de, bu söylenti henüz gerçeğe dönüşmemişti. Merakla beklenen telefonun tanıtım tarihi için şimdi yeni bir iddia gündeme geldi.

Xiaomi 12 Ultra için tarih verildi!

xiaomi 12 ultra

Geçen yıl piyasaya sürülen ve iyi bir performans sergileyen Mi 11 Ultra’nın ardından bir Xiaomi 12 Ultra bekleniyordu. Bugün, güvenilir bir kaynaktan gelen söylentiye göre cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği belli oldu.

Görünüşe göre Xiaomi 12 Ultra, Mayıs ayında Çin pazarı için resmi olarak duyurulacak ve ondan sonra bir noktada diğer ülkelerde de piyasaya sürülecek. Önceki söylentilere göre, Xiaomi 12 Ultra henüz duyurulmamış Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ SoC, 120 Hz QHD OLED ekran, 120W hızlı şarjlı 4.900 mAh pil ve arkada Leica markalı bir kamera modülüne sahip olacak.

Xiaomi 12 Ultra kamera açısından da oldukça iddalı özelliklere sahip olacak. Cihaz gücünü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alacak. 4 nm mimariye sahip olan yonga seti, bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik birimi ile gelecek.

Read More

Yorum yapın