Xiaomi 12 serisi yalnız kalmayacak, akıllı saat ve kulaklık da tanıtılacak

Çok sayıda modelden oluşan Xiaomi 12 serisi yalnız gelmiyor. Firmadan yeni akıllı saat ve kulaklık da geliyor. İşte ortaya çıkanlar;

Xiaomi 12 serisi, bildiğimiz kadarıyla 12, 12 Pro ve 12X modellerinden oluşuyor. Ancak telefonlar yukarıda da dediğimiz gibi yalnız gelmiyor. Aktarıldığı kadarıyla cihazlar ile beraber 28 Aralık tarihinde Mi True Wireless 3 kablosuz kulaklık da tanıtılacak. Tanıtım posterini yukarıda gördüğünüz ürün, ilk paylaşıma göre üst seviye gürültü engelleme yapabilecek ve HiFi ses verebilecek.

Xiaomi’den yarın Xiaomi Watch S1 isimli bir akıllı saat modeli de gelecek. Posterini yukarıda görebileceğiniz ürün, yuvarlak bir yapıyı benimsiyor ve yan tarafında iki farklı buton taşıyor. Hakkında henüz çok detay olmayan ürün, metal bir gövde üzerine kuruluyor gibi görünüyor.

Bu arada firma yarını beklemeden bugün bir ürünün tanıtımını da yaptı. Firma Çin merkezli olarak Xiaomi Wireless Car Charger Pro şarj cihazını görücüye çıkardı. Bu ürün bir 50W’lık kablosuz şarj destekli şarj cihazı ve direkt olarak otomobil için tasarlanmış. İlk olarak Çin’de satılan ürün gücünü çakmak girişinden alıyor ve 58 dolarlık bir fiyatı bulunuyor.

MIUI 13 temelli Xiaomi 12 serisi içinse son çıkan detaylar şunlar

Güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak güçlü modeller, dün 32 megapiksellik bir selfie kamerası taşıyor haberiyle gündeme gelmişti.

Hatta telefonların bu selfie kamerasında özel bir yapay zekâ sistemi de yer alıyor. Bu sistem sayesinde telefonlar GAN ağı üzerinden güzellik / gençlik filtresi sunuyorlar. Bu özellikle kadınlara odaklanan firma, sistemin özel bir algoritma ile çalıştığını ve fotoğrafı çekilen kişinin cildini yenileyerek çok daha canlı bir görüntüye kavuşturduklarını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortak olarak 120 Hz yenileme hızı sunan üst seviye AMOLED ekranlar üzerine kurulan Xiaomi 12 ve 12 Pro, arkalarında ortak olarak 50 megapiksellik bir ana kamera taşıyor. Spesifik olarak 12’de Sony imzalı 1/1.56 inç IMX766 kullanılıyor, 12 Pro’da ise yine Sony imzalı 1/1.28 inç IMX707 yer alıyor.

Sabah saatlerinde gelen bilgilere göre güç yönetimi konusunda Xiaomi tarafından geliştirilen Surge P1 çipi kullanan telefonlardan 12 Pro 6,73 inç Samsung ekrana, Xiaomi 12 ise 6,28 inç ekrana sahip. 12 Pro’ya 120W hızlı şarj destekli 4.600 mAh pil koyan firma, telefonda kablosuz olarak 50W, ters kablosuz olarak 10W ters kablosuz şarj sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi

Read More