Xiaomi 12 serisi ile devasa bir satış başarısı elde edildiXiaomi 12 Xiaomi 12X

Şimdilik üç farklı modelden oluşan Xiaomi 12 serisi ile ilk satış yapıldı. Xiaomi bu ilk satıştan gerçekten büyük bir gelir ile ayrıldı.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu modeller ile Çin merkezli ilk satış yapıldı ve sadece 5 dakika içerisinde neredeyse 300 milyon dolarlık telefon satışı gerçekleştirildi.

Hem internet üzerinden hem de mağazalar üzerinden yapılan satışta toplam kaç tane telefon satıldığı açıklanmıyor ancak ulaşılan seviye gerçekten nefes kesici görünüyor. 12 serisinin ilk satışında Mi 11 serisini geride bıraktığı aktarılan Xiaomi, telefonları ileride global olarak da satışa sunacak. Henüz kesin bir açıklama yok ancak 12X, 12 ve 12 Pro modellerinin Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

Bu arada bugün Xiaomi 12 Ultra için de bazı iddialar gündeme geldi. Eğer kaynaklar haklıysa ileride 12 Pro üstüne bir 12 Ultra da konumlandırılacak. Spesifik olarak şubat ayında geleceği söylenen telefonun en büyük farkı ise kamera tarafında karşımıza çıkacak.

12 Ultra, arkasında “Leica” imzalı bir kamera sistemi taşıyacak ve periskop kamera ile yüksek optik zoom sunacak. Bazı sızıntılara göre telefonun arkasında tam olarak 50 megapiksel ana + 48 megapiksel 2X telefoto + 48 megapiksel 5x telefoto + 48 megapiksel 10x telefoto kameralar bir araya gelecek.

Uzakları yakın etme konusunda Xiaomi’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü telefon olma ihtimali olan 12 Ultra, ana gücünü ise kesin olarak Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak.

Xiaomi 12 Ultra’nın arkası tam olarak böyle olabilir

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca

Read More