Xiaomi 12 için beklentileri aşan açıklama


Xiaomi, 28 Aralık’ta 12 serisini tanıtmaya hazırlanıyor ve büyük duyurudan önce, telefonlarla ilgili bir sürü ayrıntı daha geldi. Xiaomi, vanilya 12 modelinin, Xiaomi Mi 11’in 6.81 inç diyagonalinden belirgin şekilde daha küçük olan 6.28 inçlik bir ekrana sahip olacağını doğruladı.

Bugün erken saatlerde ise Xiaomi, 12 ve 12 Pro telefonlarının DisplayMate’ten 15 yeni rekorla A+ puanları aldığını açıkladı. Xiaomi, daha küçük 12 serisi modelin 69,9 mm genişliğinde olacağını ve tek elle kullanımı kolaylaştıracağını söyledi. 

Xiaomi 12 için beklentileri aşan açıklama

xiaomi 12

Ek olarak, Xiaomi, yeni 12 serisi telefonlarda çok sayıda kamera geliştirmesi yapıyor. Şirketin, kamera algoritmalarını geliştirmek için iki yıl araştırma ve geliştirme yaptığı bildiriliyor. Yeni bir teaser ayrıca, gece modu fotoğrafçılığı da dahil olmak üzere tüm senaryolarda daha hızlı görüntü işleme sunuyor.

Xiaomi ayrıca, Xiaomi 12 için pasif soğutma yapısını tamamen elden geçirdiğini ve telefonu ve Snapdragon 8 Gen 1’i kontrol altında tutmak için yeterince büyük bir VC soğutma plakası takmayı başardığını da ortaya koydu. Xiaomi mühendisleri, yeterli boyutta bir soğutma pedi ve diğer tüm önemli bileşenleri takmaya devam ederken telefonun anakartını küçültmeyi başardılar. Cihaz hakkında yakında çok daha fazla detay ortaya çıkacaktır. O zamana kadar beklentileri aşacağını söylemekte fayda var.

Read More

Yorum yapın