Xbox Game Pass’e eklenecek yeni oyun, oyunseverleri çılgına çevirecek


PlayStation ile olan rekabetinde kendisine çok önemli bir avantaj sağlayan Game Pass servisini geliştirmeye devam eden Xbox, Kasım ayı içerisinde Battlefield 2042 oyununu abonelerine ücretsiz olarak sunacağını duyurdu.

En yeni Battlefield oyunu olan Battlefield 2042, oyunseverler tarafından oldukça uzun bir süre ve büyük bir merak içerisinde beklenmişti. Ancak satışa sunulmasıyla birlikte başta sunucu hataları ve hile koruma konusundaki yetersizliği ile tepki çeken popüler oyun, günden güne kullanıcı sayısında da gerilemeye başladı. İşte Electronic Arts’ın bu hamleyle oyuna yeniden popülarite katmak istediği düşünülüyor. Öte yandan bu oyunun Steam satış fiyatının 599,00-TL olduğunu da hatırlatalım.

Xbox Game Pass’e eklenecek yeni oyun, oyunseverleri çılgına çevirecek

Peki Battlefield 2042 Kasım ayında Game Pass’e eklenecek tek oyun mu? Tabi ki hayır. 1 Kasım’dan itibaren, The Legend of Tianding, The Walking Dead: A New Frontier, Ghost Song, Football Manager 2023, Return to Money Island olmak üzere pek çok oyunu bünyesine katan servis ilerleyen günlerde ise Vampire Survivors, Pentinment ve Somerville gibi oyunlara da ev sahipliği yapacak.

Son olarak Game Pass’in her geçen gün güçlenen bu ataklarına karşın rakibi PlayStation Plus’ın tepkilerinin oldukça cılız kaldığını ve bu iki servis arasındaki popülarite farkının her geçen gün Xbox Game Pass lehine açıldığını da söyleyelim.

Read More

Yorum yapın