Windows 11’li Huawei MateBook E Türkiye’de satışa sunuldu

Windows 11’li hibrit dizüstü bilgisayar modeli Huawei MateBook E, Türkiye’de satışa sunuldu. Ürün tablet ile dizüstü formunu birleştiriyor.

Huawei MateBook E, Türkiye’de 17.999 TL gibi bir fiyattan elde edilebilir hale geldi. Yukarıda da dediğimiz gibi ekranı ile klavyesi birbirinden ayrılabildiği için tablet ile dizüstü formunu bir araya getiren cihaz, ince ekran çerçeveleri ve ince gövdesiyle genel olarak oldukça modern görünüyor ve Windows 11 işletim sisteminin hibrit yapıya olan geniş desteğiyle üstün bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Kalem desteği de bulunan cihazda, 12,6 inç 2560×1600 piksel OLED dokunmatik ekran kullanılıyor. Gücünü 11. nesil Intel Core i5 işlemciden, Irisi Xe grafik biriminden ve 16 GB RAM’den alan dizüstü, 512 GB dahili depolama ile geliyor.

Biyometrik güvenlik için parmak izi sensörüne sahip olan MateBook E, önünde 8 megapiksel, arkasında ise 13 megapiksel çözünürlükte kameralar taşıyor. Dört mikrofonuyla video görüşmeler için iyi bir seçenek olan dizüstü bilgisayar, Huawei’nin ekosistemindeki gelişmiş bağlantı özelliklerini de eksik etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD ambargosu devam ettiği için Huawei’nin telefonlarında lisanlı Android kullanılamıyor. Ancak dizüstü tarafında bir sorun yok. Yani bu cihazda Windows 11 işletim sistemi tam olarak sorunsuz şekilde çalışıyor.

Huawei MateBook E yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More