Windows 11 için ilk büyük güncelleme güzel yenilikler getirdiWindows 11

Windows 10 üzerine çıkan Windows 11 işletim sistemi için sözü verilen ilk güncelleme kısa süre önce indirmeye sunuldu.

Windows 10 kullanıcılarının hayatında devasa değişiklikler yapmıyor olmasına rağmen hatırı sayılır yenilikler getiren Windows 11 işletim sistemi, gelen ilk büyük güncellemesi ile uzun zamandır test edilen Android uygulama desteğini kullanıma sundu. İlk aşamada herkese açık olmayacak özellik, kişilerin sistemlerine Amazon Appstore üzerinden Android uygulamaları yüklemesine imkân tanıyacak.

Yeni sürüm ile artık tarih ve saati birden fazla monitöre yayabilen ve bu konuda birçok kullanıcıyı sevindiren Windows 11, destekli uygulamaların görev çubuğundaki simgeler üzerinden Microsoft Teams temelli görüntü paylaşımını da kolaylaştırıyor. Bu sayede canlı ekran görüntüsü tek tuşla karşı tarafa aktarılabiliyor.

Yeni sürüm ile Media Player ve Notepad uygulamalarını yenileyen ve koyu arayüz modu getiren Microsoft, görev çubuğuna hava durumu eklentisini de dahil ediyor. Arka planda birçok hatayı çözen sürüm, yeni optimizasyon ile bağlı olarak performansı artırıyor.

Görev çubuğuna Microsoft Teams özelinde hızlı mikrofon kapatma / açma butonu getiren yeni Windows 11 güncellemesi, devasa olmasa da hatırı sayılır değişiklikler yapıyor.

Bu arada Microsoft bugün bir söz de verdi. Daha önce söylenenin aksine Windows 11 işletim sistemi daha fazla güncelleme alacak. Bu sayede yeni özellikler yılda sadece bir kez gelmeyecek, zaman zaman önemli güncellemeler yapılacak.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More