Windows 11 için Android uygulama ve oyun desteği herkese geliyor

Windows 11 için Android uygulama ve oyun desteği sonunda geliyor. Önümüzdeki ay önemli ve büyük bir güncelleme yapılacak.

Microsoft, önümüzdeki ay Windows 11 için en büyük güncellemelerden birisini yapacak ve bununla uzun zamandır beklenen Android oyun ve uygulama desteği gelecek. İlk lansmanda duyurulan ve kapalı olarak test edilen özellik, yeni güncelleme ile herkese açılacak ancak “beta” yapısını koruyacak. Firma henüz bu konuda son noktaları koymamış durumda. Bu arada önümüzdeki ay gelecek yeni Windows 11 güncellemesi ile yeni not ile medya yazılımları da gelecek. Sürümler koyu arayüz kazanacak.

Bunlara ek olarak başka birçok ufak değişiklik de taşıyacak güncelleme, kişilerin ekranlarını paylaşmasını da daha kolay hale getirecek. Bunun için destekli uygulamaların ön izleme ekranına, aşağıda da görebileceğiniz üzere bir paylaşma seçeneği koyulacak. Bunu pandemi dönemi odağında yapan çünkü Cisco WebEx, Slack, Microsoft Teams ile Zoom gibi uygulamaların patlama yaptığını gören Microsoft, bir sonraki Windows 11 güncellemesi ile hava durumu widget’ını da başlangıç kısmına geri getirecek.

Bu arada Google da geçtiğimiz hafta Windows ve Android özelinde bir adım attı ve Android oyunlarını Google Play Games uygulaması ile PC’ye getirmeye başladı. Bu konuda ilk adımlar Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan merkezli olarak atıldı. Bu ülkelerde yaşayan kişiler bir haftadır servise kayıt yaptırarak Windows 10 ya da Windows 11 PC’leri üzerinde Android oyunlarını yerleşik olarak (Bulut değil) oynayabiliyor.

Windows 11

İlginizi Çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More