Windows 11 “Dosya Gezgini” için yeni tasarım ortaya çıkarıldı

Windows 11 işletim sistemi için çalışmalar aktif olarak sürüyor. Bugün “Dosya Gezgini” için yeni tasarım ortaya çıkarıldı.

Windows 11 “Dosya Gezgini” için hazırlanan yeni tasarım, genel olarak devasa bir değişiklik getirmiyor. Windows Central tarafından yukarıdaki görsel üzerinden karşımıza çıkarılan yeni tasarım, yapılan ufak değişiklikler ile biraz daha modern ve kullanışlı görünüyor. Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen yeni tasarıma “tavsiye edilen” içerikler bölümünü ekleyecek olan Microsoft, burada büyük ön izleme görselleri ile daha önce açılan önemli içerikleri, algoritmalardan yararlanarak kullanıcıların karşısına çıkaracak. Daha önce olmadığı kadar Microsoft 365 / OneDrive entegrasyonu sunulacak yeni tasarımda, daha yuvarlak öğelere yer veriliyor ve aktarıldığı kadarıyla dokunmatik ekranlarda daha rahat bir kullanım sunuluyor. Bu yeni tasarımda bazı öğelerin yerini değiştiren firma, söylendiği kadarıyla galeri sistemini de güncellemeye hazırlanıyor. Aktarıldığı kadarıyla yeni galeri bölümünde fotoğraflar için daha büyük ön izleme kutuları yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 11’deki “Dosya Gezgini” için bundan önce aşağıda görebileceğiniz sekme sistemi kullanıma sunulmuştu. Sekmeli arayüz yapısı, kullanımı oldukça kolaylaştıracağı için uzun zamandır talep ediliyordu ve gelmesi çok uzun sürmüştü. Bu konuda geç kalan ancak temeli sağlam kuran Microsoft, bu altyapıyı tam dört yıl önce Windows 10 üzerinde de test etmiş ancak daha sonra iptal etmişti.

Windows 11 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More