Wi-Fi 6 destekli Asus ZenWiFi XT9 Mesh sistemi ve öne çıkan yenilikleri

Asus ZenWiFi XT9

Asus

Asus ZenWiFi XT9 üç bant mesh Wi-Fi sistemini duyuruldu. 529 metrekareye kadar kapsama alanında 7.800 Mbps’ye varan hız sunan bu sistem Wi-Fi 6 teknolojisiyle geliyor. 160 Mhz kanallar sayesinde her bir cihaz eskisinden daha yüksek hızlara erişebiliyor.

Üç bant ağ sistemi, router’lar arasındaki ağ trafiği için ikinci 5 Ghz bandında özel bir bağlantı oluşturuyor. Diğer bantlar ise WFi hızlarını en yüksek seviyeye taşımaya ve kesintisiz bağlantı sunmaya ayrılıyor. 2,5 Gbps WAN bağlantı noktası ise bu ağ sistemini internet servis sağlayıcılarının sunduğu yüksek hızlı bağlantılarla uyumlu hale getiriyor. Broadcom Wi-Fi 6 yonga setini bünyesinde barındıran cihazda 1,7 GHz dört çekirdekli işlemci ve ASUS RangeBoost Plus RF teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji Wi-Fi sinyal menzilini yüzde 38’e varan oranda artırıyor ve kapsama alanını 529 metrekareye kadar genişletiyor. AiMesh teknolojisi ise AiMesh uyumlu ASUS router veya menzil artırıcı ekleyerek Wi-Fi kapsama alanını kolayca genişletme imkanı sağlıyor. ZenWiFi XT9, Asus Router uygulamasından veya web tarayıcısından erişilen arayüz üzerinden kolayca kontrol edilebiliyor. Asus Router mobil uygulaması ile kullanıcılar ağlarını üç basit adımda kurabiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ZenWiFi XT9 üst düzey bir Wi-Fi sistemi olarak karşımıza çıkıyor

ZenWiFi XT9 tüm bağlı cihazlara çok katmanlı koruma sağlıyor.  Trend Micro destekli Asus AiProtection Pro kurumsal düzeyde güvenlik özellikleriyle router takibi yapıyor. Yurt dışındaki fiyatı yaklaşık 380 dolar olan sistemin Türkiye’deki fiyatı ise henüz açıklanmadı.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More