WhatsApp’tan ilginç yenilik, tepki çekebilir


Geçen Aralık ayında, WhatsApp varsayılan olarak kullanıcıların çevrimiçi durumunu yabancılardan gizlemeye başladı. Bu doğru yönde atılmış bir adım olsa da, tüm kişi listenizin çevrimiçi olup olmadığınızı görmesine izin veriyor. WhatsApp’ın yaklaşan güncellemesinin, durumunuzu hangi kişilerin görebileceğini seçmenize izin vereceği için bunu düzeltmesi gerekiyor. Bu nedenle, birinin mesajını görmezden geldiğinizi bilmesini istemiyorsanız, o kullanıcı için ayarı açın ve (umarım) farkı asla bilemezler.

WhatsApp, gruplardan sessizce ayrılmanızı sağlayacak başka bir kullanışlı özelliği de kullanıma sunuyor. Şu anda, uygulama (çok korkunç bir şekilde) gruptaki her kullanıcıyı ayrılışınızdan haberdar ediyor, bu da bazı grup üyelerinden neden ayrıldığınızı sormak için size özel olarak mesaj göndermesine neden olabilir. Yeni özellik, kimseye söylemeden bir partiden ayrılma eylemi olan “İrlandalı Hoşçakal”ın dijital eşdeğeri ve sohbetten çıkmanın getirdiği garipliği ortadan kaldırmaya yardımcı olacak.

WhatsApp’tan ilginç yenilik, tepki çekebilir

WhatsApp, bu iki özelliği bu ay kullanıma sunmaya başlayacağını ve ayrıca kullanıcıların “bir kez görüntüle” mesajlarının ekran görüntülerini almasını engellemenin bir yolu üzerinde çalıştığını söylüyor. Kaybolan mesajlardan farklı olarak, mesajlar belirli bir zaman sınırından sonra (Snapchat aracılığıyla gönderilen bir fotoğraf veya video gibi) alıcı bir kez gördükten sonra kaybolurlar.

Ekran görüntülerini engellemenin bir yolunu eklemek de kullanıcıların hassas bilgileri kaydetmesini veya başkalarıyla paylaşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bu özellik hala test aşamasında, ancak WhatsApp “yakında” kullanıcılara sunmaya başlayacağını söylüyor.

WhatsApp bu yıl birkaç küçük ama anlamlı güncelleme daha yaptı. Platform, emoji tepkilerini kullanıma sunmanın ve sesli mesajları hızlandırmanın bir yolunu sunmanın yanı sıra, Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iPhone’a aktarmalarına da izin vermeye başladı.

Read More

Yorum yapın