WhatsApp’ta ortalık karışacak vaziyet alın!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp gün geçtikçe yeni grup özellikleri almaya devam ediyor. WhatsApp’a yeni gelen özellik ne olacak? İşte ayrıntılar…


WhatsApp’ta ortalık karışacak vaziyet alın! - Page 1

WhatsApp, gruplar için yeni özellikler almaya devam ediyor. Son zamanlarda grup yöneticilerine özel birtakım haklar tanıyan WhatsApp, şimdi de yöneticilere gruba kimin katılabileceğini belirleme imkanı sağlayacağını duyurdu.

WhatsApp’ta ortalık karışacak vaziyet alın! - Page 2

Yöneticinin onayına bağlı olacak

Android için WhatsApp beta 2.22.18.8 sürümünde görülen yeni özellikler, sohbetleri karıştaracak gibi duruyor. Kullanıcı gruba katılmak için yöneticileriden onay alması gerekecek. Platform, yöneticilere “Yeni katılımcıları onayla” adlı yeni bir seçenek sunacak.

WhatsApp’ta ortalık karışacak vaziyet alın! - Page 3

Gruplara yönetici onayı ile katılma özelliğini devre dışı bırakmak mümkün. Yani günümüzde olduğu gibi, WhatsApp grup davetiyesi olan her kullanıcı gruba katılabilecek. Yeni özellik, grupları daha gizli hale getirmek isteyenler tarafından kullanılabilir.

WhatsApp’ta ortalık karışacak vaziyet alın! - Page 4

Grupları ele alan yeni güncellemenin nasıl çalışacağı şimdilik bilinmiyor. Özellik aktif edilirse gruba katılmak isteyenlerin bir listesi oluşacağını ve yöneticilerin istedikleri kişileri gruba alacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca yöneticilerin gruba katılmak isteyenlerden bildirim alacağını düşünüyoruz.

Read More

Yorum yapın