WhatsApp’dan kullanıcılara rahat nefes aldırtan özellik!


WhatsApp, 2 GB’a kadar boyuta sahip medya dosyalarını bazı kullanıcılarla paylaşma özelliğini test ettikten sonra şimdi bir belgenin cihazlarımıza tam olarak ne zaman indirileceğini veya yüklendiğini anlamamızı sağlayan bir özellik yayınlıyor.

Android, iOS, Web ve Masaüstü için WhatsApp beta sürümünün en son sürümleri, belgeleri paylaşırken tahmini varış zamanını söyleyecek. Böylece belgenin telefonunuza veya Masaüstünüze tam olarak ne zaman indirileceğini görüntüleme olanağı sunacak. Aynı bilgiler bir belge yüklenirken de gösterilecek. Bu özellik, geçen ay WhatsApp Desktop’ta zaten yayınlandı ve bu bilgi, bu hafta Android ve iOS’taki bazı beta test kullanıcılarına sunuldu.

WhatsApp’dan kullanıcılara rahat nefes aldırtan özellik!

whatsapp yeni özellik sunuyor

Yukardaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, bir belge yüklüyoruz ve sohbet balonunda belge adının altında yeni bir ETA etiketi beliriyor. Bu bilgi, belgenin ne zaman tamamen gönderileceği veya cihazımıza indireleceği gibi detayları anlamamıza olanak sağlayacak.

Ekran görüntüsü Android için WhatsApp beta’dan alınmış olsa bile, bazı beta test kullanıcılarının aynı bilgileri iOS için WhatsApp beta’da da görebileceğini unutmamak gerek. Bu özellik, bu hafta Android ve iOS için WhatsApp beta sürümünde yayınlandı, ancak Masaüstündeki tüm beta test kullanıcıları için zaten mevcut ve daha sonraki bir tarihte daha fazla etkinleştirme planlanıyor. Bu güncelleme devrimsel bir değişiklik getirmese de bir çok kolaylık sağlayacak.

Read More

Yorum yapın