WhatsApp yıllar önce ertelediği o özelliğini şimdi kullanıma sunabilir


Amerikalı teknoloji devi WhatsApp için 2022 yılı hiç olmadığı kadar hareketli geçiyor diyebiliriz. Yılın ilk günlerinden itibaren platformun gelişip güçlenmesi için var gücüyle çalışan Meta şirketi, art arda kullanıma sunduğu yeni özellikleriyle fazlasıyla dikkat çekmişti. Bir dönem üst üste gruplara yönelik özellikler paylaşmaya başlayan ve bu konuyu abartınca birçok WhatsApp kullanıcısı tarafından grup yöneticilerine fazla yetki tanındığı için eleştirilerin hedefine giren WhatsApp, şu sıralar daha çok kullanıcı deneyimini geliştirecek yenilikler üzerine yoğunlaştı.

Ortaya çıkan son çalışmaya göre WhatsApp, daha önce 2020 yılında karşımıza çıkan ancak sonra ne olduysa bir anda vazgeçilen “tarih bazlı arama” özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp yıllar önce ertelediği o özelliğini şimdi kullanıma sunabilir

Bu özelliğe göre kullanıcılar bundan sonra arama kısmına girdiklerinde ortaya çıkacak olan bir takvim sayesinde, istedikleri tarihin konuşmalarına kolayca ulaşabilecekler.

Bununla birlikte daha güzel olanıysa, arama bölümüne girilen bir kelime ile takvim kısmı eş zamanlı olarak çalışacak ve o kelimenin kullanıldığı tarihler filtrelenerek aranan konuşmanın bulunması çok daha kolaylaşacak. Sızıntılarla ortaya çıkan bu özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmese de, WhatsApp’ın daha önce yaptığı gibi bir kez daha son dakikada vazgeçme ihtimalinin bulunduğunu da bir kez daha hatırlatmış olalım.

Read More

Yorum yapın