WhatsApp yenileniyor! işte yeni özellikler


WhatsApp, Android için 60’tan fazla dilde mevcut ve uygulamayı başlattığınızda sistem dilini otomatik olarak seçiyor. Android 2.22.8.3 güncellemesi için yeni WhatsApp beta güncellemesinde, WhatsApp’ın, gelecekteki bir güncelleme için kullanıcının uygulamanın dilini manuel olarak seçmesine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştirdiği keşfedildi.

WhatsApp yenileniyor! işte yeni özellikler

whatsapp yeni özellikler sunuyor

Bu ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, WhatsApp ayarlarında “Uygulama dili” adında yeni bir seçenek mevcut olacak. “Uygulama dili”ni seçtiğinizde, WhatsApp uygulamadan desteklenen tüm dilleri sunacak. Benzer bir özellik Hindistan gibi bazı ülkelerde zaten mevcut, ancak WhatsApp gelecekteki bir güncellemede bu özelliği geniş bir kapsamda sunacak. Özellik geliştirme aşamasında, bu nedenle daha sonraki bir tarihte yayınlanacak. 

Buna ek olarak uygulama kullanıcıya 6 farklı tepki emojisini sunacak. Bu emojiler; beğeni, kırmızı kalp, gülmek, şaşırmak, üzülmek ve teşekkür olarak görülecek. Emojiler ile tepki verme özelliği sunulduğunda bir mesajın altına tepki olarak emoji bırakabileceksiniz.

WhatsApp uzun süredir mesajlara emoji ile tepki verme özelliği üzerinde çalışıyordu. Hali hazırda geliştirilmekte olan bu özellik şimdi kullanıma sunulacak. Bu özellikler uygulamayı baştan sonra değiştirmeyecek olsa da kullanıcılar için yenilikler katacak diyebiliriz. Bu da kullanıcı deneyimini bir üst düzeye taşımaya yardımcı olacak her şeyi sunacak denebilir.

Read More

Yorum yapın