WhatsApp, “son görülme” için kişiye özel kontrol getiriyorWhatsApp son görülme LOG

WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu sefer “son görülme” sistemi için kişiye özel kontrol geliyor.

WhatsApp, son görülme sistemi yukarıda da görebileceğiniz gibi şu an üç farklı ayara sahip. Burada “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” yer alıyor. Bu ayar aktif edildiği zaman son görülme bilgisi karşılıklı olarak görülebiliyor. Kapatıldığı zaman aynı şekilde karşılıklı olarak kapatılıyor. İşte firma buraya yakında bir seçenek daha getirmek için çalışıyor. Wabetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla yakında son görülme menüsü altına “Kişilerim Hariç” tarzında bir seçenek eklenecek. Bu sayede sadece eklediğiniz spesifik kişiler için son görülme kapatılabilecek. Bu durum uzun zamandır isteniyordu ve çıktığı zaman birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor.

WhatsApp için kısa süre önce büyük bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile detaylarına burada yer verdiğmiiz Topluluklar yanında aşağıdaki adımlar atıldı:

-İfadeler – WhatsApp’ta yeni sunulacak ifade simgeleriyle insanlar, sohbetlerde bir sürü yeni mesaj atmak yerine düşüncelerini hızlıca paylaşabilecek.

-Yönetici Tarafından Silme – Grup yöneticileri uygun olmayan veya sorunlu mesajları herkesin sohbetinden silebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Dosya Paylaşma – Artık 2 gigabayta çıkardığımız dosya paylaşma desteğiyle kullanıcılar projelerde kolayca iş birliği yapabilecek.

-Daha Büyük Sesli Arama Grupları – Mesajlaşmaktansa konuşmanın daha uygun olduğu durumlar için tamamen yeni tasarımıyla 32 kişinin katılabileceği tek dokunuşla sesli arama özelliği sunacağız.

WhatsApp ve Topluluklar yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More