WhatsApp sesli mesajlar için yeni özelliklerini sundu!


Birkaç gün önce WhatsApp, Android için WhatsApp beta’nın en son yeni sesli not oynatıcısını yayınladı. Bugün şirket, beta sürümünde zaten yayınlanmış olan sesli not özelliklerini içeren yeni güncellemeleri herkes için duyurdu.

Yeni bir blog gönderisinde, WhatsApp sesli notlar için iyileştirmeleri sundu. Başlangıçta şirket, platformlarında günlük ortalama 7 milyar sesli mesaj gönderildiğini ve bunların hepsinin uçtan uca şifreleme ile güvence altına alındığını, böylece WhatsApp veya ana şirketi Meta bile kimsenin kendilerini dinleyemediğini belirtiyor.

Bu açıklamanın ardından WhatsApp sesli notlarla ilgili değişiklikleri duyurdu:

whatsapp sesli mesaj

1,5 kat ve 2 kat daha hızlı oynatma: Geçen yıl beta test kullanıcılarına ve kararlı kullanıcılara sunulmuştu. WhatsApp şimdi, kararlı kullanıcılara iletilmiş sesli notlar için hızlı oynatma özelliğini yakında yayınlamayı planlıyor.

Sohbet Dışında Oynatma: Android beta test kullanıcıları bu özelliği zaten kullanabilir, ancak yakında daha fazla etkinleştirme planlanıyor. Bu, iOS için WhatsApp’ın son sürümlerinde zaten mevcut.

Dalga Biçimi Görselleştirme: WhatsApp Masaüstünde ses dalga biçimlerini yayınladıktan sonra, uygulamanın tüm platformlarında bulunan ses dalga biçimleri

Oynatmayı Hatırla: Sohbete döndüğünüzde sesli notları kaldığınız yerden alabilirsiniz.

Taslak Önizleme: Sesli notları göndermeden önce dinleyebilirsiniz. Kayıtları duraklatma ve devam ettirme özelliğini kullanarak da kayda devam edebilirsiniz.

Kayıtları Duraklat ve Devam Ettir: Ses kayıtlarını duraklatma ve devam ettirme özelliği beta test kullanıcıları için ve yakında herkes için zaten mevcut.

Read More

Yorum yapın