WhatsApp masaüstü için beklenen özelliği sundu!


WhatsApp, masaüstü uygulamasının kullanıcısına yeni özellikler sundu. Mobil cihazlarda hali hazırda mevcut olan bu çok kullanışlı özellik artık masaüstü kullanıcıları için de kullanıma sunulacak.

Artık Whatsapp masaüstü sürümünde kullanıcılar sesli mesajın paylaşıldığı sohbetten çıktıklarında bile dinledikleri ses kesilmeden çalmaya devam edecek. Bu, kullanıcıların sohbetten ayrıldıktan sonra eski videoları izlemeye devam etmelerini sağlayan Resim İçinde Resim uygulamasına oldukça benziyor.

WhatsApp masaüstü için beklenen özelliği sundu!

whatsapp

Waretainfo, WhatsApp’ın sesli mesajlara yönelik masaüstü özelliğini duyurdu.  Bir blog sitesi tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, bir kullanıcı sesli mesajı çaldığında ve başka bir sohbet penceresine geçtiğinde WhatsApp’ın ses kayıtlarını oynatmayı bırakmadığını açıkça gösteriyor. Sesin kesilmesinin yerine, sohbet listesinin en altına yerleştirilen yeni ses çalar simgesi karşımıza çıkıyor. Bu ses oynatıcı çubuğu, kullanıcıların ses kayıtlarını başa almasına veya duraklatmasına veya tamamen kapatmasına olanak tanıyacak. Ayrıca kullanıcılar ekranda görünecek olan, yeni ses çubuğunun hemen altına yerleştirilen hareketli gri çubuğu kullanarak ses kayıtlarının ilerlemesini izleyebilirler. 

Yeni özellik WhatsApp Desktop Beta sürüm 2.2204.5 ile mevcut olacak. Ancak blog sitesi, özellikten 2.2204.1 beta sürümünü kullanan bazı beta masaüstü kullanıcılarının da yararlandığını söylüyor. WhatsApp geçen ay sesli mesajlar ile ilgili bir de yollamadan önce dinlemenizi sağlayan bir özellik sunmuştu. Şirket son dönemlerde hız kesmeden güncelleme ve yeni özellik sunuyor diyebiliriz.

Read More

Yorum yapın