WhatsApp iPhone cihazlara özel bir özellik sunuyor!


WhatsApp genellikle güncellemeleri hem Android hem de iOS platformlarında aynı anda yayınlasa da, en son güncelleme, iPhone ve iPad kullanıcılarını hedefleyen belirli özellikler getiriyor.

İki önemli yeni özellik şimdi iOS kullanıcılarına sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda genel olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Birincisi, sesli mesajları kaydederken duraklatma ve devam ettirme özelliği. Böylesi gerekli bir özellik nedense en son güncellemeye kadar mevcut değildi, ancak artık WhatsApp v22.2.75‘i indiriyorsanız, bir ses kaydını dinlemek için yukarı kaydırarak ve ardından “duraklat” ve “devam ettir”e dokunarak deneyebilirsiniz. 

WhatsApp iPhone cihazlara özel bir özellik sunuyor!

whatsapp

iOS kullanıcılarına sunulan bir diğer önemli yeni özellik de Odak modu desteği. Bu özellik iOS 15 güncellemesine eklenecek ve bir Odak modu ayarladığınızda seçilen kullanıcıların size mesaj göndermesine olanak tanıyacak. Bu mod etkinleştirildiğinde bildirim, arama ve mesaj filtreleri ayarlayabilir ve uygun olmadığınızda başkalarına otomatik yanıt verebilirsiniz. Özellik daha verimli bir Rahatsız Etmeyin seçeneği olarak düşünülebilir. Diğer yandan WhatsApp, kullanıcıları için bir başka önemli yeni özelliğe daha hazırlanıyor: Android sohbetlerini iOS’a aktarma yeteneği. Bununla birlikte, özellik hala dahili olarak test ediliyor, bu nedenle WhatsApp’ın bu özelliği herkesin kullanımına sunmaya hazır olması biraz zaman alabilir. Şirket yıl içinde yeni güncellemeler sunmaya devam edecek.

Read More

Yorum yapın