WhatsApp, Instagram benzeri bir özellik sunuyor! Bu özellik çok konuşulur


Uygulamanın en son beta sürümlerine göre WhatsApp gizlilik odaklı birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz yıl gizlilik ve güvenlik ile ilgili problemler yaşayan uygulama şimdi bu kapsamda çalışmalarını artırmış durumda.  WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni gizlilik özellikleri arasında WhatsApp gruplarında oturum açma onayı ve telefon numarası paylaşımı yer alıyor.

WhatsApp, Instagram benzeri bir özellik sunuyor! Bu özellik çok konuşulur

whatsapp

WhatsApp beta sürümü 2.22.7.22, kullanıcıların hesaplarını korumalarına yardımcı olmak için yeni bir oturum açma onay sistemi getirecek. Artık, WhatsApp hesabınıza erişen bir üçüncü tarafın oturum açma talebinde bulunması için onayınıza ihtiyacı olacak. Yeni güvenlik özelliği ile, 6 haneli bir kod paylaşımı ile yeni bir oturum açmak mümkün olacak.

WhatsApp beta v2.22.17.23 tarafından ortaya çıkarılan bir diğer dikkat çekici gizlilik özelliği, telefon numaralarını paylaşma seçeneği olacak. İsterseniz, telefon numaralarınızı belirli WhatsApp gruplarından gizlemek için bu özelliği kullanabileceksiniz. Varsayılan olarak bu seçenek kapalı olacak, bu nedenle bir gruba katıldığınızda telefon numaranız tüm katılımcılardan otomatik olarak gizlenecek. Ancak seçerseniz, belirli bir grupla paylaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra platform Instagram benzeri bir özellik sunacak. Artık hikayelerin yeni sürümünde, kullanıcılara emojilerle yanıt verme yeteneğini eklenecek. Kullanıcılar, Kalp-Gözlü Gülen Yüz, Sevinçten Ağlayan Yüz, Ağzı Açık Yüz, Ağlayan Yüz,  Alkışlayan Eller, Parti emojisi de dahil olmak üzere önceden belirlenmiş bazı emojileri kullanarak durumlara hızlı bir şekilde tepki verebilecekler. Bu özellik şu anda WhatsApp Beta Android 2.22.17.24 sürümünde test ediliyor.

Read More

Yorum yapın