WhatsApp için yakında faydalı bir filtreleme özelliği geliyorWhatsApp LOG Tasarım 2

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için güzel bir özellik geliyor. Firma bu sefer filtreleme odaklı bir adım atıyor.

WhatsApp, beta sürümlerinde göründüğü kadarıyla yakında “Sohbet” menüsü içerisindeki “Arama” bölümün yanına bir filtre simgesi ekleyecek. Kişiler buna basınca açılacak menüden sadece okunmamış mesajların görüntülenmesini seçebilecek, bu sayede mesaj yönetimi tek bir noktadan daha hızlı ve efektif şekilde yapılabilecek. Daha önce şirket hesaplarına sunulan ve yakında herkese gelecek olması sevindiren özellik, genel olarak beğeni toplayacak izlenimi oluşturuyor. WhatsApp için elbette başka konular ve özellikler de gündemde. Örneğin firma hali hazırda sunulan hesap giriş güvenliğini geliştirmek istiyor ve bunun için çift doğrulama kodu döneminin başlatılması isteniyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla iOS ve Android için aktif olarak geliştirme aşamasına giren yeni dönemde, hesap girişi yapılırken kişilere bir değil iki farklı 6 haneli kod gönderilecek.

Bu sayede kişilerin hesaba giriş süreçlerine bir seviye daha eklenmiş olacak. Bunun arkasında kişilerin geçtiğimiz yıl 6 haneli kod üzerinden kandırılması ve devamında hesaplarını kaybetmesi / çaldırması yer alıyor. Firma bunu engellemek adına kod sayısını ikiye çıkarmak ve burada net uyarılar yaparak kişilerin hesaplarını kaybetmesine engel olmak istiyor. Genel olarak güzel görünen özelliğin ne zaman herkes için kullanıma çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada WhatsApp içerisinde mesaj düzenleme özelliği de geliyor. Bu özellik sayesinde atılan bir mesajdaki hatalar gönderdikten sonra düzeltilebilecek. Bu yeni imkanların hepsi önümüzdeki dönemde parça parça herkes için aktif edilecek.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More