WhatsApp için sonunda “çevrimiçi bilgisi” ayarı da geliyorWhatsApp LOG Tasarım 2

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için bazı kişiler tarafından çok uzun zamandır beklenen “çevrimiçi bilgisi” ayarı geliyor.

WhatsApp içerisinde yer alan çevrimiçi bilgisi, kişilerin çevrimiçi olup olmadığını gösteriyor. Firmaya göre bir kişinin çevrimiçi olması, bu kişinin cihazında WhatsApp’ın ön planda açık ve internete bağlı olduğunu gösteriyor. Bu durum her zaman kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmiyor ancak yine de bunu gizlemek isteyenler bulunuyor. Şu an “Çevrimiçi olduğunuzu kimlerin görebileceğini ayarlardan kontrol edemeyeceğinizi lütfen unutmayın.” açıklamasını yapan WhatsApp, bunu yakında değiştirecek. Çünkü WABetaInfo tarafından yolda olduğu bulunan yeni bir gizlilik ayarı ortaya çıktı.

Bu ayar devreye alındığı zaman kişiler WhatsApp’ın gizlilik menüsü içerisinden çevrimiçi bilgisini kapatabilecek. Bu ayar son görülme ile bağlantılı olacak, son görülme konusunda seçilen ayar çevrimiçi bilgisi için de geçerli olacak. Böylelikle herkes ya da istediğiniz özel bazı kişiler çevrimiçi bilginizi göremeyecek.

WhatsApp için gizlilik odağında kısa süre önce de güzel bir adım atılmıştı. Firma kişilere farklı ayarlar sunuyor ve bunları şöyle açıklıyordu: “Gizlilik ayarlarınızı, bilgilerinizi görebilecek kişileri kontrol edecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizi aşağıdaki seçeneklere göre ayarlayabilirsiniz.” Bu seçenekler şimdiye kadar şunlardı:

  • -Herkes: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görülebilir.
  • -Kişilerim: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz yalnızca telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir.
  • -Hiç Kimse: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hiç kimse tarafından görülmez.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bunlar arasına geçtiğimiz hafta şu seçenek de dahil edildi:

  • -Şunlar Hariç Kişilerim…: Son görülme zamanınız, profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz veya durum güncellemeniz hariç tuttuğunuz kişiler dışında, telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görülebilir.

Bu sayede “son görülme zamanınızı, profil fotoğrafınızı, hakkımda bilginizi veya durum güncellemenizisadece belirli kişiler için gizleyebiliyorsunuz.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More