WhatsApp için önemli gelişme!


WhatsApp dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Ancak şirket geçtiğimiz yıl yaşanan gizlilik sözleşmesi tartışmalarında itibarını bir nebze kaybetti. Bunun neticesinde kullanıcıların bazıları da uygulamanın alternatifi olan Telegram ve Signal kullanmaya başladı.

Ancak şimdi WhatsApp için oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Signal uygulamasının CEO’su görevinden istifa etti. Bunun ardından geçici olarak bir CEO atandı.

WhatsApp için önemli gelişme!

whatsapp

Görevinden istifa eden CEO’ya göre bu şirketin başarısı için önemli bir adım. Signal geçtiğimiz yıl oldukça popülerlik kazanmıştı. WhatsApp gizlilik sözleşmesi döneminde öne çıkan uygulamanın kullanıcıları artmaya başlamıştı. O derece ki Elon Musk bile Twitter hesabından “Signal kullanın” çağrısı yapmıştı.

Signa’in eski CEO’su Marlinspike, paylaştığı blog yazısında bir süredir şirketi yönetecek yeni bir CEO arayışında olduklarını söylemişti. Yeni CEO belli olana kadar ise CEO’luk görevini geçici olarak Brian Acton üstlenecek. Acton ise WhatsApp’ın kurucu ortağı. Eski Signal CEO’su Moxie Marlinspike ile birlikte 2018’de Signal Vakfı’nı kuran Brian Acton şimdi bu önemli görevi üstlenecek. 

Eski Signal CEO’su paylaştığı blog yazısında bu güne kadar her şeyi tek başına başardığını ve şirketin şu anda 30 kişilik bir ekipten oluştuğunu da belirtti. CEO’nun açıklamalarına göre görevden ayrılması Signal için önemli bir adım olacak. Uygulamanın bu yıl popüleritesini artması söz konusu olabilir.

Read More

Yorum yapın