WhatsApp için ileride özel bir iPad uygulaması gelebilirWhatsApp LOG Tasarım 2

Will Cathcart tarafından yapılan resmi açıklamaya göre popüler servis WhatsApp için ileride özel iPad uygulaması gelebilir.

The Verge internet sitesine bir röportaj veren WhatsApp’ın başındaki isimlerden Will Cathcart, iPad için özel bir WhatsApp uygulaması için “yapmayı çok isteriz” tarzında kısa ancak öz bir açıklamada bulundu. Kişilerin uzun zamandır iPad uygulaması beklediğini aktaran Cathcart, bu uygulama için bir tarih ise vermedi. Biliyorsunuz WhatsApp’ın telefondan bağımsız kullanımı için özellikle 2021’de çok önemli adımlar atıldı. Bu süreç tam olarak devreye alındığı zaman kişiler WhatsApp uygulamasını telefonlarına ihtiyaç duymadan iPad’leri üzerinden de kullanabilir. Çok sayıda iPad sahibi bu çoklu kullanım dönemine fazlasıyla sevinecektir.

Facebook ya da artık Meta dünyasından esasen başka bir iPad uygulaması bekleniyor. Biliyorsunuz çok ama çok uzun zamandır talep edilmesine rağmen bir Instagram için iPad uygulaması gelmiş değil.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili olarak yaptığı bir açıklamada firmanın iPad’e göre optimize edilmiş bir versiyonu geliştirmek adına yeterli kaynakları olmadığını belirtmişti ve bu konuda çok güldürmüştü.

İki platforma (iPhone ve iPad) birden uygulamayı geliştirmeye kaynak ayıramayan ekibin yapacak çok işi olduğu kaydedilirken, iPad uygulamasına bir türlü sıra gelmediği söylenmişti.

Adam Mosseri, daha sonraki bir açıklamasında ise iPad uygulamasının güzel olabileceğini ancak şu an için halen özel bir uygulama için planları olmadığını açıklamıştı

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More