WhatsApp için iki yeni özellik daha gündeme geldiWhatsApp LOG Tasarım

Anlık mesajlaşma denildiği zaman halen ilk tercihlerden olan WhatsApp için iki yeni özellik daha gündeme geldi.

WhatsApp, Wabetainfo“ tarafından beta sürümlerde bulunan yeni özellikler ile ses getirmeye devam ediyor. Bu bağlamda yeni bulunan ilk özellik, firmanın masaüstü sürümüne “Topluluklar” sistemini entegre etme konusunda çalışması oldu. Firma bu topluluklar sistemini kendisi şöyle açıklıyor: “WhatsApp Toplulukları sayesinde kullanıcılar ayrı grupları tek bir çatı altında, kendilerine uygun bir yapıda toplayabilecek. Böylece, kullanıcılar tüm Topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilir ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük sohbet gruplarını kolayca oluşturabilir. Topluluklardaki kapsamlı yeni araçlar yöneticilere, herkese gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma gibi yetkiler verecek.” 

Bu altyapıya hızlı erişim için masaüstü uygulamasına bir buton koyacak olan firma, başka bir özellik üzerinde de testler yapmaya devam ediyor. Bu testin merkezinde WhatsApp tarafındaki Hikâye altyapısı “Durum” için emoji’li “Tepki” sistemi yer alıyor. Bu artık son aşamaya gelen sistem devreye girdiği zaman kişiler, arkadaşları / tanıdıkları tarafından paylaşılan durum içeriklerine sekiz farklı emoji ile tepki verebilecek. Yüksek ihtimalle sürece daha sonra sunulan tüm emoji seçenekleri açılacak.

WhatsApp, sabah saatlerinde de güvenlik odaklı bir gelişme ile ses getirmişti. Hatırlamak adına şu an Android betalarında test edilen yeni sistem devreye girdiği zaman kişiler, hesaplarına başkası giriş yapmaya çalıştığı zaman anlık olarak bilgi sahibi olabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada “Birisi hesabınızı başka bir cihaza taşımaya çalışıyor buna izin veriyor musunuz?” şeklinde bir uyarı penceresi gösterecek ve sizden sürece onay vermenizi ya da engellemenizi isteyecek firma, bu sayede hesap çalınmalarının önünün kesilmesine imkân tanıyacak. Halen ne zaman kullanıma çıkacağı bilinmeyen özellik, elbette sadece Android tarafına özel olmayacak, iOS’a da gelecek.

WhatsApp gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More