WhatsApp için gelecek mesaj tepki altyapısı böyle görünecekWhatsApp

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, mesaj tepki sistemi için son aşamaya gelmiş durumda.

WhatsApp, bildiğiniz üzere sürekli olarak yeni testlerin merkezinde yer alıyor. Genel olarak değişmiyormuş gibi görünen ancak altyapısı güçlenen uygulama, yukarıda dediğimiz gibi yakında mesaj tepki altyapısını da devreye alacak. Uzun zamandır Android ve iOS tarafında test edilen bu özellik, gelen mesajlara olan tepkinizi emojiler ile bildirmenize imkân tanıyacak. Peki bu altyapı nasıl görünüyor? Bunun cevabını WABetaInfo tarafından paylaşılan aşağıdaki ekran görüntüleri veriyor.

Sistem görünüş açısından genel olarak büyük bir sürpriz olmuyor. Verilen tepkiler mesajların ya da fotoğrafların sağ alt köşesinde yer alıyor ve şimdilik oldukça ufak duruyor. Hali hazırda birçok başka serviste sunulan özellik, daha önce öğrenildiği kadarıyla bildirim sistemine de dahil edilecek.

Yani karşı taraf WhatsApp içerisinde gönderdiğiniz mesajınıza bir tepki verdiği zaman bundan bildirim sayesinde haberdar olabileceksiniz. Burada kişi ve grup ayrımı olacak, örneğin isterseniz grup mesajlardaki tepkiler için bildirim almayı kapatabileceksiniz. Artık genel çıkışı çok yakında olan özellik, firmanın 2022 için yaptığı planlardan sadece bir tanesi konumunda.

WhatsApp is readying message reactions (secured by end-to-end encryption) in a new upcoming update of WhatsApp beta for Android and iOS. 👍❤️😂😮😢🙏 pic.twitter.com/o9CMW6pnsN

— WABetaInfo (@WABetaInfo) February 2, 2022

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More