WhatsApp için faydalı yeni özellikler kullanıma çıktı



WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Firma yeni bir güncelleme daha gerçekleştirmiş durumda.

En son detaylarına burada yer verdiğimiz yeni Windows uygulamasını karşımıza çıkaran WhatsApp, bugün mobil tarafta bir güncelleme gerçekleştirdi. Firma tarafından yeni güncelleme özelinde verilen resmi sürüm kodları şöyle oldu:

-Artık sohbetlerinizi “okunmamış” filtresiyle sıralayabiliyorsunuz. “Ara” çubuğunun yanındaki yeni filtre simgesine dokunun.
-Şimdi “herkesten sil” özelliğini kullanmak için 2 günden fazla süreniz var.
-Gruplarda katılımcı sınırı 512’ye yükseltildi.
-Maksimum dosya boyutu sınırı 2 GB’a yükseltildi.
-Artık “benden sil” özelliğini kullanarak yaptığınız silme işlemlerini ilk birkaç saniye içinde geri alabiliyorsunuz.

Burada özellikle en sondaki adım güzel karşılanıyor. Biliyorsunuz firma çok uzun süredir kişilerin atılan mesajların kendilerinden ya da gönderdikleri kişiden silmesine imkân tanıyor. Ancak bu süreçte sık sık yaşanan bir problem bulunuyor. Bir mesajı karşıdan silmeye çalışırken yanlışlıkla kendinizden silerseniz, bu mesajı bir daha karşı taraftan silemiyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket bunu değiştirmek adına “Benden Sil” sistemi için bir “Geri Al” butonu geliştirdi. Bu sayede yanlışlıkla kendinizden sildiğininiz bir mesajı, kısa süre açık kalacak menüden geriye alarak karşı taraftan silebileceksiniz. Bu özellik söylendiği kadarıyla karşı taraftan silinen mesajlarda ise çalışmayacak. Yani karşıdan silinen mesajlar geriye getirilemeyecek.

WhatsApp elbette başka yenilikler de geliştiriyor. Örneğin şirket, çok uzun süredir bir “Avatar” sistemi geliştiriyor. Bu sistemin amacı, kişilerin kendi sanal karakterlerini ya da kopyalarını oluşturması ve bunu uygulama içerisinde kullanabilmesini sağlamak. Bu altyapıda oluşturulan Avatar’ların video görüşme içerisinde dahi kullanılmasını planlayan firma, yeni ortaya çıktığı kadarıyla süreçle bağlantılı olarak “Avatar Profil Fotoğrafı” altyapısını da geliştiriyor.

Bu sayede kişiler, uygulamada oluşturdukları Avatar’larını profil fotoğrafları yerine koyabilecek, burada arka fon rengini istedikleri gibi belirleyebilecek. Özellikle gençlerin beğeneceği özellik, henüz kesin değil ancak yakında her platform için aktif edilebilir.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

Read More