WhatsApp için faydalı bir güvenlik özelliği daha geliştiriliyorWhatsApp LOG Tasarım 2

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için güzel bir özellik geliyor. Firma bu sefer güvenlik konusunda çıtayı yükseltiyor.

WhatsApp, hali hazırda sunulan hesap giriş güvenliğini geliştirmek istiyor ve bunun için çift doğrulama kodu döneminin başlatılması isteniyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla iOS ve Android için aktif olarak geliştirme aşamasına giren yeni dönemde, hesap girişi yapılırken kişilere bir değil iki farklı 6 haneli kod gönderilecek. Bu sayede kişilerin hesaba giriş süreçlerine bir seviye daha eklenmiş olacak. Bunun arkasında kişilerin geçtiğimiz yıl 6 haneli kod üzerinden kandırılması ve devamında hesaplarını kaybetmesi / çaldırması yer alıyor. Firma bunu engellemek adına kod sayısını ikiye çıkarmak ve burada net uyarılar yaparak kişilerin hesaplarını kaybetmesine engel olmak istiyor. Genel olarak güzel görünen özelliğin ne zaman herkes için kullanıma çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Bu arada 2017 yılından bu yana gündemde olan WhatsApp içerisinde mesaj düzenleme özelliği de geliyor ve kısa süre önce en son beta sürümlerinde yeniden karşımıza çıktı. Bu özellik sayesinde atılan bir mesajdaki hatalar gönderdikten sonra düzeltilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halen tam olarak ne zaman herkes için aktif edileceği belli olmayan ancak yakında olduğu düşünülen özellik, bazı rakiplerde uzun zamandır sunuluyor ve WhatsApp’a gelmesi de isteniyordu. Twitter tarafının da getirmek adına çalıştığı mesaj düzenleme özelliği, ufak sorunların ortadan kaldırılmasına imkân tanıyor ve gereksiz yere yeniden mesaj gönderme derdini tamamen bitiriyor.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More