WhatsApp için faydalı bir anket özelliği yolda bulunuyorLOG WhatsApp Tasarım

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, en son beta sürümünde bir anket özelliği ile gündeme geldi.

iOS ve Android için WhatsApp sürekli olarak gelişiyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla firma en son iOS betasına gruplar için bir anket özelliği ekledi. Buna göre yakında herkes gruplar içerisinde anket oluşturabilecek, böylece herhangi bir konuda gruptaki üyelerin görüşlerini çok daha hızlı şekilde alabilecek. Henüz tam olarak ne zaman herkes için kullanıma sunulacağı bilinmeyen bu özellik, uzun zamandır isteniyordu ve şimdiye kadar gelmemiş olması çok garip karşılanıyordu. Anket sürecini de uçtan uca şifrelediği aktarılan firma, böylelikle anket içeriklerini de üçüncü gözlerden uzak tutacak.

WhatsApp için yolda olan ve beta testleri yapılan birçok başka özellik de bulunuyor. Örneğin firma dahil olunan grup ve toplulukları bir araya getirecek özel bir sekme üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda yakında uygulamanın sesli arama arayüzü değişecek, aynı zamanda kamera arayüzünde bir güncelleme yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telegram gibi güçlü rakiplerine rağmen alanda yükselmeye devam eden servis, yakında telefonlardan bağımsız hale gelecek ve yüksek ihtimalle özel bir iPad uygulamasına da kavuşacak. WhatsApp’ın başındaki isimlerden Will Cathcart, geçtiğimiz aylarda iPad için özel bir WhatsApp uygulaması için “yapmayı çok isteriz” tarzında kısa ancak öz bir açıklamada bulundu. Kişilerin uzun zamandır iPad uygulaması beklediğini aktaran Cathcart, bu uygulama için bir tarih ise vermedi.

Yeni WhatsApp özelliği güzel dururken Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın:

Read More