WhatsApp için çok eski iPhone modellerine destek kesiliyorWhatsApp LOG Tasarım

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için bir kez daha eski cihazlar özelinde destek kesiliyor. iOS 10 ve iOS 11 için yolun sonu geldi.

Yapılan resmi paylaşıma göre 24 Ekim 2022 tarihinden sonra iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemine sahip iPhone modellerinde WhatsApp kullanılamayacak. Kişilerin yıl sonunda WhatsApp’ı sorunsuz olarak kullanmak adına iOS 12 işletim sistemine ve üstüne sahip bir iPhone’a sahip olması gerekecek. Bu çok fazla kişiyi etkilemeyecek durum, spesifik olarak iPhone 5 ve iPhone 5C’yi vuracak. Bu cihazlar iOS 12’ye geçemedikleri için yıl sonunda WhatsApp özelinde sınıf dışı kalacaklar. iPhone tarafında 2023 yılı sonunda ise yüksek ihtimalle iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s gibi iOS 12’li cihazların fişi çekilecek.

WhatsApp en son yeni bir özellik ile gündeme gelmişti. Servis bu özellik kapsamında yakında grup üyelerinin gruplardan sessiz şekilde ayrılmasına imkân tanıyacak. Bu sayede bir kişi eklendiği gruptan ayrıldığı zaman, bu durum gruptaki diğer üyelere açık şekilde gösterilmeyecek. Şu an bunun tam tersini uygulayan ve ayrılmayı herkese bildiren firma, bu yeni adım ile birçok kişiyi memnun edecek. Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta yapılan güncelleme ile beraber grup limiti de kademeli olarak artırılmaya başlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma bunu şöyle açıklamıştı: “Sürekli olarak aldığımız en önemli taleplerden biri, bir sohbete daha fazla kişi ekleme seçeneği oldu. Bu nedenle şimdi bir gruba 512 kişi ekleme özelliğini aşamalı olarak kullanıma sunuyoruz. Özel, güvenli ve emniyetli topluluklar oluşturmak emek ister. Bu iyileştirmelerin insanların ve grupların birbirine yakın kalmasına yardımcı olacağını düşünüyoruz.”

WhatsApp çoklu cihaz desteği yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More