WhatsApp, grup yönetimi odaklı yeni bir özellik geliştiriyorWhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer grup yöneticilerini ilgilendiren bir imkân ses getirdi.

WhatsApp, WABetainfo tarafından bulunduğu kadarıyla grup yöneticilerine bir özellik daha sunacak. Bu özellik grup ayarları içerisinde aktif edildiği zaman gruba dahil olacak kişilerin yönetici onayı alması gerekecek. Yani gruba katılmak isteyen herkes öncelikle “admin” onayından geçecek. Grup katılım isteklerini toplu şekilde göstermek için yöneticilere özel bir sayfa ayarlayacak WhatsApp, bu sayede grup yönetimini daha kolay hale getirecek, admin istemezse belirli kişilerin gruba dahil olmasını engelleyebilecek. Henüz geliştirme alan olan bu özelliğin çok geçmeden kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak bunun için henüz elimizde spesifik bir tarih bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce gelen özellikler şunlardı: “Bugün, daha da fazla koruma katmanı sağlayan ve mesajlarınız üzerinde size daha fazla kontrol imkânı veren yeni gizlilik özelliklerini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bunların hepsi, WhatsApp’ta konuşmalarınızı güvende tutmak için yaptığımız çalışmaların bir parçası.

  • -Gruplardan Sessizce Ayrılın: Grup sohbetlerimizi seviyoruz ama bazıları sonsuza kadar sürmüyor. Herkesin fark etmesine gerek kalmadan bir gruptan gizlice çıkmayı mümkün kılıyoruz. Artık ayrılırken tüm grup yerine sadece yöneticiler bilgilendirilecek. Bu özellik, bu ay tüm kullanıcılara sunulmaya başlayacak.
  • -Çevrimiçi Olduğunuzda Sizi Kimlerin Görebileceğini Seçin: Arkadaşlarımızın veya ailemizin çevrimiçi olduğunu görmek, birbirimize bağlı hissetmemize yardımcı olur, ancak hepimizin WhatsApp’ımızı özel olarak kontrol etmek istediğimiz zamanlar olmuştur. Çevrimiçi görünürlüğünüzü gizli tutmak istediğiniz anlar için, çevrimiçi olduğunuzda sizi kimlerin görebileceğini ve göremeyeceğini seçme özelliğini sunuyoruz. Bu özellik, bu ay tüm kullanıcılara sunulmaya başlayacak.
  • -Bir Kez Görüntülenen Mesajlar için Ekran Görüntüsü Alınmasını Engelleme: Bir Kez Görüntüle özelliği, kalıcı bir dijital kayda ihtiyaç duymayan fotoğrafları veya medyayı paylaşmak için son derecede popüler bir yöntem. Şimdi, daha fazla koruma sunmak için Bir Kez Görüntülenen mesajlarda ekran görüntüsü alınmasını engelleme özelliğini etkinleştiriyoruz. Bu özelliği şu anda test ediyoruz ve yakında kullanıcılara sunacağımız için çok heyecanlıyız.”

WhatsApp yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

Read More