WhatsApp grup sohbetlerine yönelik özelliğini sundu!


iOS 22.9.0.70 için en son WhatsApp beta güncellemesini yayınladıktan sonra, WhatsApp bazı beta test kullanıcılarına “Şunlar Dışında Kişilerim…” adlı yeni bir seçenek sunmuştu. Ancak uygulama bununla kalmayıp daha farklı özellikler de sunmaya başladı. Bunlardan biri de grup sohbetlerine yönelik bir güncelleme oldu.

WhatsApp, bir grup için grup anketleri özelliğini geliştiriyor. Daha önce WhatsApp beta iOS 22.6.0.70 güncellemesinden söz ederken uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde mevcut olan yeni bir özellik olan grup anketleri ortaya çıkmıştı. Bu özellik sayesinde grup sohbetlerinize göndermek için uygulama içi anketler oluşturabileceksiniz. Önceki güncellemede, özelliğin gelecekteki bir güncellemede etkinleştirileceği zaman nasıl anket oluşturulacağı anlatışmıştı ancak iOS 22.9.0.70 için en son WhatsApp beta güncellemesi sayesinde gösterilecek bir şey daha ortaya çıktı.

WhatsApp grup sohbetlerine yönelik özelliğini sundu!

whatsapp grup sohbeti

Yukarıkdai ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, nihayet bir anket gönderirken arayüz elde edeceğiz. “Oy” düğmesine bastığınızda, seçtiğiniz seçenek grubun diğer katılımcıları ile paylaşılacak. Grup anketlerinin, seçeneklerinin ve yanıtınızın uçtan uca şifreli olduğunu, dolayısıyla anketin içeriğini WhatsApp bile kimsenin göremeyeceğini hatırlatmakta fayda var.

Özellik beta sürümünde hala geliştirme aşamasında, bu nedenle anket oluşturmak ve göndermek hala mümkün değil. WhatsApp’ın özelliği yayınlamadan önce anketleri iyileştirmesi gerekiyor ve bu çok zaman alan bir süreç. Bu özellik ayrıca Android için WhatsApp beta’da geliştirilme aşamasında. Özellik nihayet beta test kullanıcılarına sunulduğunda sizi bilgilendireceğiz.

Read More

Yorum yapın