WhatsApp grup sohbetleri için yeni özelliğini duyurdu!


WhatsApp, gelecek yılın ilk beta güncellemesi olan 2.22.1.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, gelecekteki bir güncellemede gruplarda mesaj silme ile ilgili yeni bazı gelişmeleri ortaya koyuyor. Buna göre WhatsApp‘da Grup yöneticisiyseniz, gelen mesajları herkes için silme yeteneğiniz olacak.

WhatsApp son dönemlerde birbirinden farklı özellikler sundu. Bunlara sesli mesajlar da dahil. Yeni gelen güncelleme ile uygulamanın kullanıcıları WhatsApp üzerinden bir ses kaydı atmadan önce dinleme şansına erişecekler. Ses yollandıktan sonra silmesi bazen geç olabildiğinden bu özellik kullanıcıları bir nebze rahatlatmıştı. 

WhatsApp grup sohbetleri için yeni özelliğini duyurdu!

whatsapp

Bu yeni özelliğin ne zaman geleceğiyle alakalı net bir zaman çizelgesi yok. WhatsApp sonunda grup mesajlarıyla ilgili güncellemeyi sunuyor. Mesajları silme işlemi grup sohbetlerinde farklı bir özellik daha alacak. 

Türkiye’nin en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni güncelleme ile gelen özellikte WhatsApp grup sohbetlerinde grup yöneticilerinin yetkileri artacak. Bundan sonra Grup yöneticileri tarafından bir mesaj silindiğinde diğer kullanıcılara, “Bu, bir yönetici tarafından kaldırıldı” şeklinde güncellenecek. 

Ne yazık ki, özelliğin beta test kullanıcılarına gelmesi için bir çıkış tarihi yok ancak İyi haber şu ki, WhatsApp sonunda mesajları silme sürecini güncelliyor ve grup yöneticileri grupta gönderilen herhangi bir mesajı silebilecek. Bu özellik sayesinde, grup yöneticileri gelecekteki bir güncellemede WhatsApp gruplarını denetleme konusunda daha fazla güce sahip olacak.

Read More

Yorum yapın