WhatsApp grup görüşmeleri için güzel üç farklı özellik geldiWhatsApp

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için üç farklı yeniliğin duyurusu yapıldı. Burada odak nokta grup görüşmeler oldu.

WhatsApp için gelen bu üç özelliğin ilki grup sohbeti başlatan kişilere, gruptaki diğer kişileri sessize alma imkanı tanıyor. Bu sayede herhangi bir durum için sohbetten çıkmayan ancak sesini kısmayı unutan kişilere uzaktan hızlı şekilde müdahale edilebiliyor. Bu birçok durum için faydalı görünüyor. Buna ek olarak artık grup sohbet içerisindeki kişilere hızlıca özel mesaj da gönderilebiliyor. Firmanın bu taraf için getirdiği üçüncü yenilik ise bir gösterge. Artık grup sohbete katılan kişiler yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere alttan çıkan bölüm üzerinden net olarak gözler önüne seriliyor. Bu sayede özellikle büyük grup sohbetlere giriş yapanlar rahatlıkla takip edilebilecek gibi görünüyor. Firma artık tam 512 kişilik gruplara destek veriyor.

WhatsApp için geçtiğimiz saatlerde de gelecek bir yenilik ses getirmişti. Beta sürümlerinde göründüğü kadarıyla yakında uygulamanın “Sohbet” menüsü içerisindeki “Arama” bölümün yanına bir filtre simgesi eklenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişiler buna basınca açılacak menüden sadece okunmamış mesajların görüntülenmesini seçebilecek, bu sayede mesaj yönetimi tek bir noktadan daha hızlı ve efektif şekilde yapılabilecek. Daha önce şirket hesaplarına sunulan ve yakında herkese gelecek olması sevindiren özellik, genel olarak beğeni toplayacak izlenimi oluşturuyor.

WhatsApp özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More