WhatsApp, durum özelliği için çok güzel bir yenilik peşinde


Gün geçmiyor ki WhatsApp’ın yeni bir özelliğini veya mevcut özelliğinin güncellenmiş halini duymayalım. Amerikalı teknoloji devi, gerçekten bu konuda rakiplerinin çok önünde. Her ne kadar gruplardaki katılımcı sayısı gibi bazı özelliklerinde yaptığı geliştirmelere rağmen en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Telegram’ın hala çok gerisinde olsa bile, yine de WhatsApp kullanıcıları uygulamalarının bugünkü geldiği noktadan memnun.

İletişim devinin şimdiki hedefi ise durum özelliğini daha kullanışlı bir hale getirmek. Bildiğiniz üzere şu an sohbet listenizde kayıtlı bir kişinin paylaştığı durumu görebilmek için, uygulamanızda sohbetler menüsündeyken yana kaydırmanız ve durum sekmesine geçerek oradan gerekli güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Bununla birlikte WhatsApp, şu an beta aşamasında olan yeni güncellemesi sayesinde sizi bu dolambaçlı yoldan kurtaracak.

WhatsApp, durum özelliği için çok güzel bir yenilik peşinde

Şu an Instagram’da da var olan ve yakın bir zamanda WhatsApp kullanıcılarının da beğenisine sunulacak olan o özellik sonrası, artık sohbet listenizde bulunan herhangi bir kişinin profil fotoğrafına tıklayarak o kişinin paylaştığı durumu görebileceksiniz. Bu sayede, durum paylaşımlarını severek takip ettiğiniz kişilerin, son güncellemelerini görebilmek için fazladan tıklamalar yapmanıza gerek kalmayacak.

Üstelik gelen bilgilere göre, bu özelliği açıp kapamak da tamamen kullanıcıların tercihine bağlı kalacak. WhatsApp, şu an için güncellemenin çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermedi ancak duyum hesapları bu özelliğin birkaç hafta içerisinde servis edileceğini söylüyor.

Read More

Yorum yapın