WhatsApp çoklu cihaz desteği herkes için kullanıma sunuluyor

WhatsApp çoklu cihaz desteği

Çok uzun zamandır aktif olarak test edilen WhatsApp çoklu cihaz desteği herkes için kullanıma sunuluyor. İşte bilinmesi gerekenler;

WhatsApp çoklu cihaz desteği, bugün itibarıyla sadece beta değil genel olarak herkes tarafından kullanılabilir hale gelmeye başladı. Yakında eksiksiz olarak herkesi kapsama alanına alacak bu özellik, servis için açık ara en çok beklenen yenilikler arasında yer alıyordu. Peki bu destek tam olarak nedir? Bunun cevabını firma kendisi resmi olarak şöyle veriyor: “WhatsApp Web ve Masaüstü’nün yeni bir sürümünü kullanıma sunuyoruz. Bu güncellemeyle birlikte, telefonunuzu çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan (İnternet kapalıyken) WhatsApp’ı aynı anda dört adede kadar bağlı cihazda kullanabileceksiniz. Her cihaz WhatsApp’a birbirinden bağımsız bir şekilde bağlanacak ve WhatsApp kullanıcılarının beklediği gizlilik ve güvenlik seviyesi uçtan uca şifreleme özelliğiyle korunmaya devam edecek.”

WhatsApp çoklu cihaz desteği özelinde genel kullanım için firmanın yaptığı resmi açıklama ise tam olarak şöyle: “Ocak ayında kullanıma sunmaya başladığımız bu değişikliklere mart ayında iOS, nisan ayında ise Android kullanıcılarının tamamı erişebiliyor olacak.” Buna göre sürecin genel dağılımı Android tarafında biraz daha fazla zaman alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam sekiz aydır gündeme olan bu özellik, platformu telefonlardan daha bağımsız hale getirecek. Çok platformlu kullanım özelinde sınırları tam olarak aşan servis, halen telefon numarasını odak noktasına alıyor ancak artık ilk kurulum sonrasında telefona olan bağ ortadan kaldırılıyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More