WhatsApp çevrimiçi durumu gizleyerek mesaj gönder! Nasıl Yapılır?


WhatsApp’ı sorunsuz ve sürekli bir şekilde iş arkadaşlarınızla, ailenizle ve özel arkadaşlarınızla bağlı kalmanızda sağladığı inanılmaz faydalar nedeni ile seversiniz. Ancak, bazen bazı şeylerin çok yorucu bir hale gelebileceği zamanlar vardır ve bu zamanlarda çevrimiçi olmak istemez ve aslında mesajlara dahi cevap vermek istemezsiniz.

İnternette Whatsapp çevrimiçi durumunuzu gizli tutmanıza yardımcı olacak bir dizi yöntem olsa da bunu yapmak için herhangi bir üçüncü taraf uygulamaya gitmenize gerek yoktur. Sonuçta, bu uygulamaların güvenliğiniz için neler yapabileceği hakkında hiçbir fikriniz de yoktur.

WhatsApp’ta Çevrimdışı Görünme ve Mesaj Gönderme!

İnsanların WhatsApp’ta çevrimiçi olup olmadığınızı bilmelerini kolayca durdurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzun ayarlarında bulunan Bildirimler özelliğine gitmek.

Ayarlardan bildirimler işlevine girin

Burada bulunan çevrimiçi durumunuzu, WhatsApp’ta meraklı gözlerden gizlemeden önce, akıllı telefonunuzdaki mesaj bildirimlerini tıklamanız ve etkinleştirmeniz gerekiyor.

Ayarlara gittikten sonra uygulamalara gidin ve WhatsApp uygulamasını aratın ve seçin. Bildirimler sekmesini bulun ve tıklayın.

Böylece, bir dahaki sefere bir mesaj aldığınızda, bildirim panelinizde görünecektir. WhatsApp uygulamasını hiç açmadan doğrudan oradan yanıt verebileceksiniz.

Açılır menüye tıklayın ve seçtiğiniz mesaja geri dönmek için ‘yanıtla’ sekmesini seçin. Bu sizin mesaj yazmanızı ve göndermenizi sağlayacak.

Uygulamanızı açmadığınız için, bütün bu aksiyonlar WhatsApp Son Görülme Durumuna bile yansımayacak.

Read More

Yorum yapın